766 views 0 comments

Apple'da CEO'luk savaşı

by on 25/01/2012
 


Pcmag’ın haberine göre, Steve Jobs’ın ölümü üzerine CEO olarak göreve gelen Tim Cook’a yeni bir rakip var gibi görünüyor. IOS başkanlığını yürütmekte olan Scott Forstall’ı bulunduğu görev pek tatmin etmese gerek, iddaalara göre gözünü CEO koltuğuna dikmiş durumda. Tüm bu iddaların mimarı ise yakın bir zamanda Apple’ın Steve Jobs sonrası iç durumunu ele alan “Inside Apple” isimli kitabın yazarı Adam Lashinsky.

Adam Lashinsky’nin iddaalarına göre Scott Forstall Steve Jobs döneminde bile hırsını hiçbir şekilde saklamamış bir karaktere sahip. Steve Jobs’ın ölümüyle beraber CEO koltuğuna kendisini layık gören Scott Forstall Tim Cook’un bu göreve gelmesiyle bir hayli kızmış durumda. Hırsını ve öfkesini kullanarak CEO koltuğunu ele geçirmek için doğru zamanı beklediğide yeni çıkacak olan kitabın iddaaları arasında.

Yeni fakat resmi olmayan bir biyografi kitabı olan “Inside Apple” da yer alan iddaalar kafa karıştırıcı. Steve Jobs’ın rahatsızlığının arttığı zamanlarda görevini teslim ettiği Tim Cook’un arkasından böyle oyunlar çevrildiğini açıkcası ben pek düşünmüyorum. Kitabın satış rakamlarını artırmak için düzenlenen bir reklam politikası olma olasılığı bana daha güçlü geliyor.

——————–