606 views 0 comments

Chrome hatasına 1 milyon $

by on 05/03/2012
 


Google,  Vancouver CanSecWest güvenlik konferansında katılımcılara duyurduğu habere göre, ürünleri Chrome’un güvenlik açığını bulan hackera önümüzdeki ay içinde nakit 1 milyon $ ve chromebook hediye edecek. Bu duyuruyu kendi bloglarında da duyuran şirket ayrıca toplamda 120.000 $ değerinde ödül de dağıtacak ve bu ödülleri tek kişi kazanabilme hakkına da sahip tabiki bu ödüllere de ilaveten chromebook hediyeleri olacak. Buna göre bu ödüller ve şartları şöyle:

$ 60,000 – “Tam Krom açığı”: Chrome’un kendinde olan bugs lar için ödenecek olan tutardır.

$ 40,000 – “Kısmi Chrome açığı”:İşletim sistemlerinin açıklarının başka bir açıkla birleşmesinden kaynaklı Chrome açıklarına ödenecek olan tutardır.

$ 20,000 – “Teselli ödülü, Flash / Windows / diğer“: Flash, işletim sistemleri ve diğer benzeri uygulamalara ait bugslar normalde o uygulamaları/programları ve işletim sistemlerini ilgilendir ama Chrome bunlara entegreli çalışabildiğini kanıtlamak ve eğer varsa açığını bulmak istemesi açısından bu uygulama/program ve işletim sistemlerinden kaynaklı chrome bugs bulanlara teselli olarak ödeyeceği tutardır.

 


Kaynak : www.mikropsoft.net

____________