841 views 0 comments

Crytek'den mobil oyun, Fibble

by on 06/03/2012
 Crysis‘in yaratıcısı Yerli kardeşler, tüm dünyada bilgisayar testlerinde benchmark niyetine kullanılan güçlü grafiklere sahip oyun serisi Crysis‘ten sonra hiç beklenmedik yeni bir oyunla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bu seferki hedef kitlesi mobil dünyanın oyunsever kullanıcıları. Oyun geliştirici firma Crytek’in yeni projesi Fibble – Flick ‘n’ Roll adlı bir bulmaca oyunu. iOS ve Android platformlarına çıkması beklenen oyunun bahar aylarında indirilmeye açılması planlanıyor. Zamanlama becerisi, zeka ve hızlı reflekslere ihtiyaç duyan fizik tabanlı oyundaki ana karakterimiz olan Fibble, kaza sonucu Dünya’ya inen sevimli ama cesur bir uzaylı. Oyunun amacı da onun mürettebatıyla tekrar bir araya gelip gezegenine sağ salim geri dönmesini sağlamak.


Cevat Yerli, Crytek’in bu yeni projesini “inanılmaz heyecanlı bir adım” olarak tarif ediyor. Mobil cihazlara böyle bir oyun geliştirme fikriyle bir yandan oyunseverler için muhteşem bir oyun deneyimi yaratma işine tekrar odaklanacaklarını ve bu anlamda köklerine döneceklerini; bir yandan da Crytek’in sahip olduğu yüksek yapım kalitesi standardını korumaya devam edeceklerini belirtiyor.Fibble – Flick ‘n’ Roll, görselliğiyle oldukça dikkat çekeceğe benziyor.


Tekrar belirtmekte fayda var, oyunun planlanan çıkış tarihi 2012 baharı. Crysis gibi bir firma eğer ios ve Android pazarına girmeye karar verdiyse, ortaya çıkacak oyunun büyük ses getireceğini tahmin etmek zor değil.

Fible – Flick’n’ Roll’un ana sayfasına ulaşmak ve oyunla alakalı daha detaylı bir bilgi almak istiyorsanız tıklayınız. Ayrıca haberin sonunda yayınlanan trailer’a ulaşabilirsiniz.

httpv://www.youtube.com/watch?v=tEx0zHrepBk


Kaynak : www.log.com.tr

____________