1266 views 3 comments

Leap Motion

by on 17/06/2012
 

Bir önceki yazımızda yeni bir teknoloji olan Liquipel‘i paylaşmıştık. Bu yazımızda ise yine yeni bir teknolojiden bahsedeceğiz, Leap Motion.

Kinect’in çıkmasıyla beraber Klavye ve Mouse ikilisine yeni bir rakip gelmişti. Bu hareket algılayıcı sayesinde klavye yada mouse’u kullanmak zorunda kalmıyorduk. Leap Motion ise yeni bir hareket algılayıcı teknoloji. Fakat verilere göre Kinect’den çok daha basarılı. Leap Motion, milimetrenin yüzde biri kadar olan bir hareketi bile algılayabiliyor. Bu veriye göre, hassslığı Kinect’e göre yaklaşık 200 kat daha iyi. 

Sınırlı sayıda Leap Motion şu anda ön sipariş ile satılmakta. Teslimat ise Aralık 2012 ve Ocak 2013 olarak verilmiş. Fiyatı ise sadece $70. Sadece diyorum çünkü bu fiyat boyle bir cihaz için gerçekten çok çok iyi. Türkiye’den sipariş vermek istediğinizde bu $70’lık fiyata $12 kargo ücreti ekleniyor “international shipping” olarak. Elma Sokak olarak bir ön siparişte biz yaptık. Ürünün çıkmasına yaklaşık 6 ay gibi bir süre var fakat ürün elimize ulaştığı an inceleme yazısı ile sizleri bilgilendireceğiz. 

Ürün videosu ;

httpvh://www.youtube.com/watch?v=_d6KuiuteIA&feature=youtu.be

httpvh://www.youtube.com/watch?v=MYgsAMKLu7s