1741 views 0 comments

Apple'dan yeni uygulama – Podcasts

by on 27/06/2012
 

WWDC 2012 etkinliği öncesi “Podcasts” ile alakalı birtakım dedikodularla karşılaşmıştık. Apple’ın “Podcasts” için yeni uygulama yapacağı konuşuluyordu. WWDC 2012 etkinliğinde bu uygulamanın tanıtımı gerçekleşmemesine rağmen dedikodularda son bulmamıştı. 

İşte bugün Apple bu dedikoduları haksız çıkarmadı ve “Podcasts” adında yeni bir uygulama çıkarttı. Peki nedir bu uygulama ne işe yarar?

Halihazırda iTunes üzerinden erişebildiğimiz “Podcasts” sayesinde binlerce sesli ve görsel kaynağa ücretsiz olarak ulaşabiliyoruz. Bu kaynaklar arasında şarkılar, yabanci dil dersleri, Apple Keynote’ları, televizyon haberleri ve çişetli eğitimler bulunmakta. Gördüğünüz gibi geniş bir yelpazeye sahip ve herkesin kendi ihtiyaç ve zevklerine göre birşey bulabileceği güzel bir kaynak. iTunes üzerinden erişebildiğimiz bu hizmet artık “Podcasts” adlı kendine özel bir uygulamadan ulaşılabilecek. Uygulama hem iPad hemde iPhone, iPod Touch için tasarlanmış universal bir yapıya sahip ve tamamen ücretsiz 🙂 Uygulama ile alakalı resimlere ve indirme linkine aşağıdan ulaşabilirsiniz.