574 views 0 comments

Haziran 2012 Özeti

by on 01/07/2012
 

Haziran ayı ile birlikte sitemize yeni bir köşe ekleniyor. Ziyaretçilerimize kolaylık olması adına ay içerisinde paylaştığımız yazılardan en önemlilerini birkaç cümlelik kısa özetler halinde tek bir yazıda toplayacağız. Böylelikle ziyaretçilerimiz örneğin Haziran ayında neler olmuş diye tek tek yazıları okumak zorunda kalmayacak, hazırladığımız kısa aylık özetler ile en önemli gelişmeleri rahatlıkla takip edebilecek. Bu kısa bilginin ardından fazlasıyla hareketli geçen Haziran ayımızın kısa özetine başlayalım. 🙂

Haziran ayı hem Apple için hem de Elma Sokak için fazlasıyla hareketli geçti. Apple WWDC 2012 etkinliği ile iOS 6 ve Retina ekranlı yeni Macbook Pro serisini tanıtırken Elma Sokak’tada açılışından altı ay sonra acemilikten kurtulup yeni bir yüzle insanların karşısına çıkabilme telaşı vardı. 🙂  Bu ay toplamda 30 paylaşım yapmışız, peki bu paylaşımların öne çıkanları neler bir bakalım.

 

Özellikle Mac kullanan ziyaretçilerimiz için  yüksek çözünürlükte kırka yakın duvar kağıdı derledik. 

Mac – Duvar Kağıtları

Mac – Duvar Kağıtları 2

Twitter üzerinden de şanslı 5 takipçimize hediye ettiğimiz Death Rally, MiniGore, Bike Baron gibi oyunların yapımcısı olan Mountain Sheep’in şahsi olarak çok sevdiğim Ice Rage oyununu paylaştık.

Ice Rage

Evet, Haziran ayının Apple açısından en büyük olayı, WWDC 2012. iOS 6’nın, retina ekranlı yeni nesil MacBook Pro’ların, performansı artırılmış MacBook Air’ların tanıtıldığı, 2012 Apple tasarım ödüllerinin verildiği, yakın zamanda Mac App Store üzerinden satışa çıkıcak olan yeni işletim sistemi OS X 10.8 Mountain Lion’a eklenen yeni özelliklerin gosterildiği büyük etkinlik. Bu etkinlik ile alakalı geniş bilgiye ulaşabileceğiniz yazılarımız;

2012 Apple Tasarım Ödülleri

WWDC 2012 – Genel İnceleme

Yeni Nesil Macbook’lar

Ve Karşınızda iOS 6

OS X 10.8: Mountain Lion

Jailbreak nedir, avantajlari ve dezavantajlari nelerdir, cihazıma herhangi bir zarar verir mi gibi sorulara cevap aradık.

Tüm Yönleriyle Jailbreak

Elma Sokak olarak bu ay başladığımız Mac 101 köşemiz. Mac kullanmaya yeni başlayanlar yada Mac satın almak isteyen ziyaretçilerimiz için hazırladığımız videolu anlatımlarımızın yer aldığı yeni köşemiz. Hali hazırda 10 videolu anlatımımıza ek olarak ilerleyen günlerde de ekleyeceğimiz yeni videolar ile sizler için kaliteli bir kaynak oluşturma niyetindeyiz. 

Apple Magic Mouse Kurulumu

Tarih ve Saat Ayarı

Masaüstü Kişiselleştirme

Menü Bar Kullanımı 1 – Apple menü

Menü Bar Kullanımı 2 – Uygulama Menüsü

Dock Kullanımı

Stack Kullanımı

Spotlight Kullanımı

Hot Corners (Sıcak Köşeler) Kullanımı

Mac App Store’da Apple ID alımı (kredi kartsız)

Haziran ayı içerisinde Apple ile alakalı haberleri de sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Apple’dan yeni uygulama – Podcasts

Sizce Apple ne kadar büyük?

iTunes 12 ülkede daha hizmette

Google Chrome App Store’da

Liquipel ile Suya Dayanıklı iPhone

Leap Motion

 

 

Haziran ayi içerisinde paylaşımımız diğer aylara göre biraz daha fazla oldu, hergün için bir yeni içerik. Bunları belli başlıklar halınde kısa cümleler ile özetlemeye çalıştım, umarım sizler için yararlı bir köşe olur.

Her türlü eleştiri yada tavsiyenizi ister yorum olarak, ister iletişim kısmından bize ulaşarak yapabilirsiniz.