915 views 0 comments

Microsoft Tag

by on 02/07/2012
 

Elma Sokak için hazırlanan Microsoft Tag

Sitemizin ana sayfasında da görebileceğiniz gibi bugünden itibaren  Microsoft Tag kullanmaya başlıyoruz. Bu nedenle Microsoft Tag’ın ne olduğunu ve nasıl kullanıldığını bilmeyen ziyaretçilerimiz için kısa bir yazı yazmayı faydalı gördüm.

Microsoft Tag nedir?

Microsoft Tag günlük yaşantınızın her noktasında karşınıza çıkabilecek gelişmiş bir barkod formatıdır. Kullanıldığı şeyler için kendine has eşşiz bilgiler içeren bu barkodlar ürün ile alakalı metin dosyaları, url uzantılarını saklarlar. Günümüzde ise özellikle dergi, gazete, poster gibi yerlerde sıklıkla karşınıza çıkan bu gelişmiş barkodlar ürün paketlerinde ve websitelerinde de bulunmaktadır.

Microsoft Tag’ı nasıl kullanırım?

Yazımızın başında görmüş olduğunuz Microsoft Tag Elma Sokak için eşşiz olarak tasarlanmıştır. Her ne kadar her Microsoft Tag birbirine bir hayli benziyor gibi görünse de aslında her kod eşşizdir ve herbiri farklı bir bilgi taşımaktadır. 🙂 Elma Sokak için hazırlanan kodu aşağıda tanıttığımız uygulamaya okuttuğunuz an direk olarak Elma Sokak websitesine ulaşabilirsiniz. Artık neredeyse her uygulamanın kendine has bir Microsoft Tag’ı var. Sitemizede daha fazla ağırlık vereceğimiz uygulama incelemeleri içinde Microsoft Tag’ler kullanmaya başlayacağız. Böylelikle uygulamayı indirmek isteyen ziyaretçilerimiz “Microsoft Tag” uygulaması ile bunu kolaylıkla yapabilecekler. 

Microsoft Tag uygulaması yukarıda bahsettiğimiz özel barkodlar için Microsoft tarafından hazırlanmış bir uygulama. Herhangi bir yerde gördüğümüz Microsoft Tag için tek yapmamız gereken şey bu barkodu “Microsoft Tag” uygulamamıza okutmak. Sonrasında uygulamamız barkodun içerdiği bilgiyi bize gosterecektir. Bu ürünle alakalı bir bilgi olabilir yada bizi bir video, resim yada websitesine yönlendirebilir.

  • Ücretsiz
  • Kategori: Üretkenlik
  • Güncellendi: 20 Ara 2011
  • Versiyon: 5.5
  • Boyut: 2.3 MB
  • Diller: Türkçe, Çince, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Korece, İspanyolca
  • Geliştirici: Microsoft Corporation
  • © 2011 Microsoft. All rights reserved.