1107 views 0 comments

Hoşgeldin Ramazan!

by on 19/07/2012
 

Malum Ramazan geldi, televizyonlarda Ramazan ayıyla alakalı reklamlar, kampanyalar, promosyonlar baş göstermeye başladı. Bende bu furyaya katılıp sizlere de yardımcı olmak amacıyla Ramazan ayında kullanabileceğiniz iPhone-iPad uygulamalarını bir derleyim dedim. Sizleri birde ben masrafa sokmayım diye de özellikle ücretsiz uygulamaları seçtim. 🙂 Dilerseniz kısa kısa Ramazan ayında işinize yarayacak uygulamalar nelermiş bir bakalım.

İmsakiyeler

 

Uygulama adı : İmsakiye HD

Boyutu : 4,2 MB

Desteklediği cihazlar : iPad

Fiyat : Ücretsiz

İndirmek için tıklayınız 

Diyanetin yayınlamış olduğu İmsakiye HD uygulaması ile Ramazan ayı boyunca iftar vakitlerini öğrenebilir, iftar öncesi için belirlediğiniz vakitlere hatırlatmalar ekleyebilirsiniz. İftar için kalan zamanı tam ekran geri sayım özelliği ile takip edebilirsiniz. Ayrıca her yıl güncellenen bu uygulama için tekrar tekrar yükleme yapmak zorunda da değilsiniz. 

 

 

Uygulama adı : İmsakiyeler

Boyutu : 6,2 MB

Desteklediği cihazlar : iPhone

Fiyat : Ücretsiz

İndirmek için tıklayınız 

Yukarıda kısa tanıtımını yaptığımız İmsakiye HD uygulamasının iPhone versiyonu. Ayni özellikler bu uygulama içinde geçerli. Aralarındaki fark, iPhone versiyonu bulunduğunuz yere göre otomatik olarak imsakiye gosterebiliyor.

 

Hasenat

 

Uygulama adı : Hasenat

Boyutu : 392 MB

Desteklediği cihazlar : iPhone-iPad

Fiyat : Ücretsiz

İndirmek için tıklayınız

Hasenat, universal olarak hazırlanmış bir Kur’an araştırma uygulaması. Uygulamada diyanet mealinden, Elmalılı Hamdi mealine kadar toplamda 10 meale ulaşabilirsiniz. Bu 10 mealin içinde bir tanede Mohammed Serwer tarafından hazırlanan ingilizce meal olduğunu belirtmekte fayda var. Bunun dışında arapça harfler ve türkçe okunuşlarına, 1036 sayfalık Kur’an fihristine ve tüm ayetlerin arapça seslendirmelerine ulaşmak mümkün.

 

Yemek Tarifi

 

Uygulama adı : Lezzet: Yemek Tarifleri

Boyutu : 0,8 MB

Desteklediği cihazlar : iPhone-iPad

Fiyat : Ücretsiz

iPhone versiyonunun indirmek için tıklayınız

iPad versiyonunun indirmek için tıklayınız

Yemek dergisi Lezzet’in iOS uygulaması. Birçok kategoride yuzlerce yemek tarifini bulabileceğiniz bu uygulamada videolu anlatımlara ulaşmanızda mümkün. Tarifler arasında aramalar yapıp, favori yemek tariflerinize tek bir listeden ulaşmanızda mümkün. Ayrıca seçtiğiniz yemek tarifine göre gerekli malzemelerin alışveriş listesinde otomatik olarak listelenmesi belkide uygulamanın en güzel özelliği. 

 

 

Uygulama adı : Lezzetli Tarifler

Boyutu : 4,2 MB

Desteklediği cihazlar : iPhone

Fiyat : Ücretsiz

İndirmek için tıklayınız

Bir başka yemek tarifi uygulaması. Lezzetli Tarifler uygulaması ile öğün tipine, yemek malzemesine, pişirme süresine ve diyetinize göre yemek tarifleri listeleyebilirsiniz. Ayrıca tüm yemek tariflerinin içerdiği kalori, protein, yağ ve karbonhidrat miktarlarına ulaşabilirsiniz.

 

 

Eğer yazımızı yararlı bulduysanız sosyal ağlarda paylaşarak, altına bir yorum bırakarak yada oylama yaparak bize destek olabilirsiniz. 🙂