1972 views 0 comments

Promo Code Kullanımı

by on 20/07/2012
 

Bildiğiniz gibi belli zaman aralıklarında sizlere incelediğimiz ve çok sevdiğimiz bazı uygulamaları hediye ediyoruz. Bugüne kadar hediye etmiş olduğumuz uygulamaları iTunes üzerinden satın alıp sizlere hediye olarak gönderiyorduk ve tek yapmanız gereken şey gelen kutunuzu bir kontrol etmek oluyordu. 🙂 Bugünden itibaren çoğunuzun bildiği “Promo Code” vermeyede başlayacağız. Bununla alakalı olarak Promo Code nedir, kullanımı nasıldır gibi sorulara cevap niteliğinde kısa bir yazı yazma gereği duydum.

Promo Code Nedir?

Adından da anlaşılacağı gibi promosyon kodlarıdır. Apple, ücretli olarak tasarlanan uygulamaların geliştiricilerine 12 haneden oluşan 50 adet “prome code” vermektedir. Bu kodlar ile ücretli olarak App Store’da satılan uygulamaları ücretsiz olarak cihazımıza indirme imkanına sahibiz. Tek kullanımlık olarak oluşturulan sayı ve harflerden oluşan bi kodlardan birine sahipseniz, elinizi çabuk tutun. 🙂 Çünkü oluşturulduktan sonraki ilk dört haftada kullanılmayan kodlar malesef işlevselliğini yitiriyor ve kullanılamaz hale geliyor.

Promo Code Kullanımı

Elinize bir prome Code geçtiğinde ise kullanımı oldukça kolay. Bilgisayarımızdan iTunes’u açtıktan sonra iTunes Store’da sayfanın en altındaki yada sağ paneldeki “Redeem”(Kodu kullan) seçeneğine tıklıyoruz ve elimizdeki kodu giriyoruz.

Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

Resmi büyütmek için tıklayınız.

Resmi büyütmek için tıklayınız.

 

Yazının başında da belirttiğim gibi, uygulama geliştiricilerinden alabildiğimiz Prome Code’ları sizlerle bugünden itibaren paylaşmaya çalışacağım. Bu kodların dağıtımı ile alakalı istek ve önerilerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. 🙂

 

Resim Kaynakhttp://www.geek.com/articles/mobile/apple-axes-fraudulent-itunes-store-publisher-investigates-unauthorized-app-store-charges-2010075/