573 views 0 comments

Temmuz 2012 Özeti

by on 04/08/2012
 

Geçen ay başlamış olduğumuz Aylık özetler köşemize Temmuz 2012 özeti ile devam ediyoruz. Haziran 2012 özetinde yaptığımız gibi bu ay yaptığımız paylaşımlardan en dikkat çekenlerini birkaç cümle ile özetlemeye çalışacağım.Aslında bu yazıyı her ayın ilk günü yazmayı planlıyordum fakat sunucu değişikliği nedeniyle birkaç günlük bir gecikme söz konusu oldu. 🙂 Dilerseniz lafi çok uzatmadan Temmuz ayında neler paylaşmışız kısaca bir göz atalım.

Haziran ayında Mac kullanmaya yeni başlayanlar için hazırladığımız videolara ağırlık vermiştik. Bu ay ise iOS uygulama incelemelerine ağırlık verdik ve toplamda 31 adet uygulamayı sizler için inceledik. İncelediğimiz uygulamaların kalitelerine dikkat ettik, kullanmadığımız uygulamayı sizlerle paylaşmamaya çalıştık. Bu 31 uygulamadan 7 tanesine ait Promosyon kodlarını sizlere hediye ettik. 

[box_light]11 Günde 33 adet Uygulama Hediye Ettik![/box_light]

Hediye ettiğimiz uygulamalar nelerdi peki?

 

Apple Dizayn Ödülünü alan ve Yılın iPad Oyunu seçilen Osmos 

 • $2,99 değerinde bir adet iPhone versiyonu
 • $4,99 değerinde bir adet iPad versiyonu

Uzun süre liderlik koltuğunda oturan, tamamen yerli Angry Ottoman.

 • $0,99 değerinde 13 adet iPhone versiyonu 

 

iPad, iPhone ve Mac’imizde senkronize çalıştırabildiğimiz, tüm karmaşadan uzak sadece odaklanıp yazmamızi sağlayan iAWriter.

 • $4,99 değerinde universal versiyon

 

iPhone’da Batak ve Okey keyfini yaşamak isteyenler için en iyi seçenek Adikus’tan Batak ve Okey.

 • $0,99 değerinde 5 adet Batak iPhone versiyonu
 • $1,99 degerinde 5 adet Okey iPhone versiyonu

 

iOS cihazların vazgeçilmez uygulaması AVPlayer.

 • $2,99 değerinde bir adet iPhone versiyonu

 

Fiyat ve performans olarak rakiplerini geride bırakan, AVPlayer’ın geliştiricilerinden Remote Control uygulaması AVStreamer.

 • $2,99 değerinde 5 adet iPhone versiyonu
 • $4,99 değerinde 2 adet iPad versiyonu

 

Gönül isterki incelemesini yaptığımız her uygulamadan sizlere hediye edelim. 🙂 Son günlerde bunu bir nebze başardık fakat hediye edemediğimiz birçok uygulamanın da incelemesini yaptık. İncelemesini yaptığımız diğer uygulamalardan öne çıkanlara da kısa bir göz atalım.

 • King of Math : 1 milyon kez indirilen, 25 ülkede en iyi eğitsel uygulama sıralamasında birinci sıraya oturan, 700 bin Game Center oyuncusu ve 17 farklı dil desteği bulunan King of Math bir zekå oyunu.
 • Amazing Alex : Angry Birds’ün yapımcısı olan Rovio’dan yepyeni bir bulmaca oyunu
 • Pocket (Formerly Read it Later) : Pocket uygulaması genel olarak internetteki haberleri, makaleleri yada ilgimizi çeken herhangi bir siteyi daha sonradan okumak için kaydetmeye yarıyor. Uygulamanın güzel yani ise sonradan okumak için kaydettiğimiz sitelere çevrimdışı olarak ulaşabiliyor olmamız.
 • Discovr Apps : Benim favori uygulamam 🙂 Discovr Apps, App Store’da beğendiğiniz bir uygulamaya benzeyen uygulamaları bulmanızı sağlayan, yeni uygulamalar keşfetmenize yardımcı olan bir uygulama. Aslında bir bakıma Apple’ın “Genius” hizmetine benziyor. Bir uygulama adı yazıyorsunuz ve Discovr Apps size bu uygulamaya benzeyen, o tarzda olan tüm uygulamaları interaktif bir harita ile karşınıza sunuyor.
 • Video Time Machine :  Video Time Machine uygulaması 1860 yılından günümüze kadar olan süreçte ortaya çıkan yaklaşık 10,000 videonun yer aldığı bir zaman makinesi. 
Temmuz 2012 olarak Elma Sokak paylaşımlarından en göze çarpanları sizler için derlemeye çalıştım. Umarım yardımcı olabilmişimdir. 🙂