638 views 0 comments

Apple'dan 132 Sayfalık Rapor

by on 08/08/2012
 

Bildiğiniz gibi Amerika’da Apple ile Samsung arasında hararetli bir dava devam etmekte. Apple dava kapsamında  geçtiğimiz gün mahkemeye Samsung Galaxy S ve iPhone’u karşılaştıran tam 132 sayfalık bir Samsung dökümanı sundu.Samsung mühendisleri tarafından 2010 yılında hazırlanan bu rapor  Koreceden İngilizceye çevrilmiş ve Samsung Galaxy S’in iPhone ile nasıl rekabet edebileceğine dair geniş bir içerik sunuyor.

Rapor söyledigim gibi tam 132 sayfa ve Samsung Galaxy S ile iPhone bu raporda en küçük ayrıntısına kadar kaşılaştırılıyor. Apple mahkemeye bu raporu sunarak Samsung Galaxy serisinin iPhone’a bu kadar çok benzemesinin rastlantı olmadığını kanıtlamaya çalışıyor. Bundan tam iki ay önce Kes, Kopyala, Yapıştır adında bir yazı paylaşmış, Samsung’un Apple ürünlerinden ne derece ”esinlendiğini göstermeye çalışmıştım. Bu yazıda Samsung’un iphone reklamında oynayan küçük kızı bile kendi reklamlarında oynattığını belirtmiştim. Bu yazıdaki içerikler görsel olarak bariz bir şekilde karşımıza çıkan durumlardı. Bu rapor ile her iki cihazda da bulunan hesap makinesi uygulamasındaki buton yerlerinden takvimdeki ayrıntılara kadar geniş bir karşılaştırmaya ulaşmak mümkün.

132 sayfalık bu raporu aşağıda bulabilirsiniz.

 

Kaynak : http://9to5mac.com/2012/08/07/samsungs-132-page-internal-report-on-why-the-galaxy-should-be-more-like-the-iphone/