1279 views 1 comment

Gravity Project

by on 17/08/2012
 

Temple Run oyununu hepimiz biliyoruz. Önümüze çıkan engellerden teker teker kurtulup gidebildiğimiz kadar mesafe gidebilmek oyundaki tek amacımız. Bu yazımızda ise sizlere  Temple Run’a benzeyen fakat bana göre çok daha kaliteli olan bir iPhone oyunu olan Gravity Project’i tanıtacağım. 

  

Gravity Project Alper Sarıkaya tarafından geliştirilmiş yerli bir oyun. Oyunun mantığı her ne kadar Temple Run’a benzese de amacımız oldukça farklı. Gravity Project’te gidebileceğimiz kadar mesafe gitmek yerine oynadığımız bölümü en yüksek puan ile tamamlayabilmek tek amacımız. Oyunda toplam 7 sektör bulunuyor ve her sektör 5 bölümden oluşuyor. Oyuna ilk olarak “Tutorial Sector ” ile başlıyoruz ve burada bulunan 5 bölüm ile Gravity project için kısa bir eğitim alıyoruz. 🙂 

   

Parmak hareketlerimizle karakterimize yön vererek önümüze çıkan engellerden kurtulmaya çalışıyoruz. herhangi bir engele takıldığımız zaman ise o bölüme baştan başlamamız gerekiyor. Küçük kutular, lazerler, duvarlar önümüze çıkan engellerden bazıları.  

   

Her bölümde bize kısıtlı bir zaman veriliyor ve süre bitmeden bölümü bitirmemiz gerekiyor. İlk bölümlerde bu pek sorun olmuyor fakat ilerleyen bölümlerde verilen süre içinde bölümü bitirebilmek bir hayli zorlaşıyor. Bölümü bitirmemize birkaç metre kala sure yüzünden ölmek istemiyorsak, bölüm esnasında bize ek sure veren küçük işaretleri de toplamamız gerekiyor.

  

Şimdiden söyleyim, oyuna başladıktan sonra elinizde bırakmanız bir hayli zor oluyor:) Bir bölüm daha, bir bölüm daha derken  uzun bir süre kendinizi bu oyunu oynarken buluyorsunuz.:) Bu nedenden dolayı Gravity Project, uzun süre elimden bırakamadığım, oynarken büyük keyif aldığım bir oyun oldu. 

Gravity Project iPhone için tasarlanmış ve App Store’da $0,99’a satılıyor. Yazının başında da belirttiğim gibi, oyun benim fikrime göre Temple Run’dan çok daha iyi. En azından bir sonu var, bölümü bitirdiğiniz zaman aldığınız bir keyif var. 🙂 Sizde oyunla alakali fikirlerinizi bir yorum bırakarak bizimle paylaşabilirisiniz.

 • $0.99
 • KategoriOyunlar
 • Güncellendi: Mar 19, 2012
 • Versiyon: 1.1
 • Boyut: 69.0 MB
 • Language: İngilizce
 • Geliştirici: Alper Sarikaya
 • © 2012 ALPER SARIKAYA
 • MrCrisiss

  Türk geliştiricilerden böyle başarılı uygulamalar görmek beni sevindiriyor.
  Oldukça başarılı ve güzel bir oyun izlenimi verdi bana.