1322 views 0 comments

Noteshelf

by on 25/08/2012
 

iPad’inizi not defteri olarak kullanmanızı sağlayan  birçok uygulama bulunmakta. Bu uygulamalar arasında tercih yapmak ise fiyatları nedeniyle biraz zor oluyor. Bu yazımızda iPad’ini not defteri olarak kullanmak isteyenlere benim de favori uygulamam olan Noteshelf uygulamasını tanıtmaya çalışacağım. Yapacağım çekilişle de App Store’daki değeri $5,99 olan bu uygulamayı sizlere hediye edeceğim. Çekiliş ile alakalı detayları yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

Noteshelf uygulaması yazının başında da belirttigim gibi iPad’inizi not defterine dönüştüren bir uygulama. Noteshelf ile sınırsız sayıda not defteri oluşturabilir ve bu not defterlerine sınırsız sayıda sayfa ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz bu not defterlerini ve sayfalarını da dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. 

 

 

Uygulama bize toplamda 26 farklı kağıt tipi ve 15 adet defter kılıfi seçeneğı sunuyor. 26 farklı kağıt tipine ek olarak kendi oluşturduğumuz sayfa tipini de kullanabiliyoruz. Ayrıca Uygulamadaki “Store” ile yeni kılıflar, sayfa tipleri yada kitaplıklar satın alabiliyoruz. Store’da bulunan Freebies paketini almanızı tavsiye ederim. Paket ücretsiz ve içinde 6 adet sayfa tipi ve 1 adet kitaplık bulunuyor.

Uygulamada kullanabileceğimiz normal kalemimizde 17 farklı renk  ve 21 aşama kalem kalınlığı bulunmakta. Ayrıca fosforlu kalemimizde de 8 farklı renk ve 10 aşama kalınlık seçebiliyoruz. Oluşturduğumuz sayfalara resimler yada ifadeler de ekleyebiliyoruz.

Uygulamanın en çok beğendiğim yönü ise “zoom” özelliği. Parmaklarımızla iPad ekranını etkili bir şekilde yazı yazmak için kullanmak pek mümkün olmuyor. Zoom özelliği ise bize sayfalarımızı daha etkili kullanma imkanı sunuyor. Zoom özelliğini açtığımızda sayfanın küçük bir kısmını gösteren panel açılıyor ve buraya rahat rahat yazmaya başlıyoruz. Yazdıklarımız ise panelin göstermiş olduğu kısma daha küçük bir şekilde gönderiliyor. Böylelikle normalde 5 yada 6 satır olarak kullanabileceğimiz sayfalara çok daha fazla şey sığdırabiliyoruz.

Elimizle yazmak yerine klavye kullanarakta yazılar yazmamız mümkün. Bunun için ekrana iki kere ardarda dokunmamız yeterli. Yada uygulama menüsünü kullanarakta bu seçimi gerçekleştirebiliriz. Yazmış olduğumuz yazının buyüklüğünü rengini yada yazi stilini de değiştirebiliyoruz.

 

Uygulamanın App Store’daki fiyatı ise $5,99. Bu biraz fazla gibi görünsede, verilen ücreti tamamen hakettiğini söyleyebilirim. 

  • $5.99
  • KategoriÜretkenlik
  • Güncellendi: 09 Haz 2012
  • Versiyon: 6.0
  • Boyut: 60.4 MB
  • Diller: İngilizce, Japonca
  • Geliştirici: Rama Krishna
  • Gereksinimler: iPad ile uyumlu.iOS 4.0 veya üst sürümünü gerektirir.

ÇEKİLİŞ İLE 1 KİŞİYE NOTESHELF UYGULAMASINI HEDİYE EDİYORUZ!

 

Elma Sokak olarak yeni bir uyuglama hediyesiyle daha karşınızdayız. 🙂 Son zamanlarda yaptığımız gibi bu uygulamayi hediye edeceğimiz kişiyi çekiliş ile belirleyeceğiz. Çekilişe katılmak için yapmanız gerekenler oldukça basit.

Çekilişe katılım 28 Ağustos 2012 saat 17:00’de son bulacaktır. Kazanan ise Facebook ve Twitter üzerinden açıklanacaktır. Çekilişe katılacak olan herkese bol şans. 🙂