1258 views 0 comments

Robbery Bob

by on 30/08/2012
 

Uzun zamandır severek oynadığım Robbery Bob oyunu ücretsiz olunca sizlerle de paylaşayım istedim. Oyunun incelemesine geçmeden belirteyim, Robbery Rob hem iPad hemde iPhone için ortak tasarlanmış. Yani tek bir yükleme ile oyunu iPad ve iPhone’unuzda oynamanız mümkün.

Oyunda Bob adındaki bir karaktere yardım ediyoruz. Bir koğuşta özgür kalacağı günü bekleyen Bob’a dışardan bir el uzanıyor ve hapisten kaçmasına yardım ediyor. Bob tam özgür kaldım diye sevinecekken hapisten kaçmasına yardım eden esrarengiz adam karşısına dikiliyor ve orda dur bakalım Bob efendi, hapisten kaçmana ben yardım ettim ve özgürlüğünü kazanabilmek için bir süre benim için hırsızlık yapmak zorundasın diyor ve macera bizim içinde başlamış oluyor. Bob’un evlere gizlice girerek söylenen eşyaları çalmasına ve bir an önce özgurlüğüne kavuşmasına yardım ediyoruz.

Tahmin edeceğiniz gibi oyundaki kilit nokta olabildiğince sessiz olmak, ve evdekilere yakalanmamak. Polislere, köpeklere ve ev sahiplerine yakalanmadan gizlice bize söylenen eşyayı olabildiğince hızlı bir şekilde alıp evden çıkmak oyundaki tek amacımız. Girdiğimiz binalar içinde ev sahiplerine yakalanmamak içinde ev içinde bulunan kutuları ve saksıları saklanmak için kullanabiliyoruz.

Karakterimizi kuş bakışı görüş açısıyla kontrol ediyoruz ve oyundaki grafikler, ses efektleri oldukça güzel hazırlanmış. Karakter kontrolüde oldukça basit. Ekranın sol alt kısmında bulunan tuşlar ile Bob’a yön veriyoruz. Sağ alttaki tuşlada hızlı koşmaya başlıyoruz. Fakat hızlı koşarken dikkatli olun, çünkü ev sahiplerine görünme olasılığınız baya artıyor:) 

Yazının başında da belirttiğim gibi universal olarak tasarlanan Robbery Bob oyununu ücretsiz olarak App Store’dan aşagıdaki bağlantıyı kullanarak indirebilirsiniz. Ayrica tanıtım videosunu da izlemenizi tavsiye ederim. 🙂

httpvh://www.youtube.com/watch?v=zKAEJqE3lK4&feature=plcp

Bu uygulama hem iPhone hemde iPad için üretildi. 

  • Ücretsiz
  • Kategori: Oyunlar
  • Güncellendi: Aug 29, 2012
  • Versiyon: 1.2
  • Boyut: 69.7 MB
  • Dil: İngilizce
  • Geliştirici: Chillingo Ltd
  • © Level Eight