526 views 0 comments

Ağustos 2012 Özeti

by on 03/09/2012
 

Hiç kuşkusuz Ağustos ayına damga vuran olay Apple ve Samsung arasındaki davanın sonuçlanması ve Samsung’un suçlu bulunarak Apple’a 1 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edilmesiydi. Bizde bu dava kapsamında önemli bir rol oynayan, Apple’ın mahkemeye sunduğu 132 sayfalık geniş raporu ve sonrasında ise dava sonucunu sizlerle paylaştık.

Bunun dışında uygulama incelemelerimize de devam ettik. Ağustos ayında sizler için 7 adet uygulama inceledik ve her zaman olduğu gibi yine bu uygulamalara ait toplamda 22 adet promosyon kodu hediye ettik. 

Düzenlediğimiz anket doğrultusunda, ipucu paylaşımlarımıza da yeniden başladık.

App Store’dan satın aldığımız bir uygulamaya ödemiş olduğumuz parayı bazı sebeplerden dolayı geri talep etme hakkına sahibiz. Aldığımız uygulama sahte çıkabilir, cihazımız ile uyumsuz olabilir yada yüklenme tamamlanmayabilir. Bu gibi durumlarda uygulama için ödemiş olduğumuz tutarı geri talep edebiliyoruz. Bununla alakalı olarak sizler içinde yararlı olacağını düşündüğümüz bir yazı paylaştık.

_____
 
httpvh://www.youtube.com/watch?v=2yKli49FbOg
Tüm bunların dışında Elma Sokak adına da bazı değişiklikler oldu. Sizinde farkedeceğiniz gibi tasarımımızı baştan aşağı değiştirdik. Hem sizler için, hemde bizim için bu tasarımın daha iyi bir tercih olduğuna inanıyorum. Sitenin kapalı kaldığı süreyi en aza indirgemek amacıyla düzenlemeleri yaparken biraz acele ettim. Bu nedenle gözümden kaçan eksiklikler şeyler muhakkak olmuştur. Eğer benim gözümden kaçan bu eksikliklerle siz karşılaşırsanız bunu paylaşmaktan çekinmeyin. 🙂
 
Bu konuda sizlerinde değerli görüşlerini almak istiyoruz:)