556 views 0 comments

Apple Yerba Buena'daki Dekorasyonda Ne Gizliyor?

by on 09/09/2012
 

MacRumors adlı internet sitesinde yayınlanan bir haber, belkide hepimizin gözden kaçırdıği bir ayrıntıyı gözler önüne seriyor. Geçtiğimiz gün Twitter ve Facebook hesabımız üzerinden Apple’ın yeni nesil iPhone etkinliğini düzenleyeceği Yerba Buena’daki dış tasarımın fotoğrafını paylaşmıştık. Fakat bu paylaşımı yaparken bizim gözümüzden kaçan, Apple’ın dekorasyon içine gizlediği küçük sır MacRumors forumlarındaki birisi tarafından keşfedilmiş.

  

Yukarıdaki iki resmi karşılaştırdığımızda sizin de farkedeceğiniz gibi, Yerba Buena binası dışına yapılan dekorasyonda Apple’ın iOS uygulama simgelerini kullandığı bariz bir şekilde görünebiliyor.

 

Game Center, iTunes, Music ve Safari dikkatle bakıldığında görülebiliyorken, Borsa ve sağında bulunan simgenin tam olarak ne olduğu anlaşılmıyor. Simgelerin bu şekilde uzatılarak kullanılması da yeni nesil iPhone’ların daha geniş bir ekran ile karşımıza çıkacağını destekler nitelikte. 

Siri’nin iOS 5 lansmanı yerine iPhone 4s lansmanında bir sürpriz olarak açıklandığını düşünürsek, Apple’ın yeni nesil iPhone tanıtımını yaptığı sırada Siri gibi bir yenilik ile karşımıza çıkması pekte şaşırtıcı olmaz. 

Kaynak : http://www.macrumors.com