1005 views 0 comments

Granny Smith

by on 25/09/2012
 

iPhone 5 nedeniyle ara verdiğimiz uygulama incelemelerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu yazımızda uzun zamandır eğlenerek oynadığım Granny Smith uygulamasını tanıtmaya çalışacağım. 

Sizler için de güzel bir sürprizimiz var. Bu uygulamayı çekiliş ile 3 kişiye hediye edeceğiz. Bununla alakalı detayları yazımızın sonunda bulabilirsiniz.

Elmalara büyük hayranlık duyan, onları çocuğu gibi seven, okşayan yaşlı bir teyzemizin bahçesinden küçük yaramaz bir çocuk elmaları çalıyor. Yaşlı teyzemiz deelmalarının çalındığını görünce deliriyor, yaşına başına bakmadan gençliğinden kalma patenlerini takıp düşüyor çocuğun peşine ve bizim maceramızda başlamış oluyor. 🙂

Oyunda toplam 36 bölüm bulunuyor ve her bölümde farklı mekanlarda elmalarımızı çalan çocuktan önce 3 adet elmayı toplamamız ve aynı zamanda bölümü ondan önce tamamlamamız gerekiyor. Ayrıca her bölümde bulunan altınları toplayarakta oyundaki mağazadan bazı şeyler satın alabiliyoruz.

Granny Smith’teki oynanış ise oldukça basit. Oyun ekranının sol tarafında bulunan baston işaretine basarak bazı bölümlerdeki ipleri, askıları kullanabiliyoruz. Ekranın sağ tarafında bulunan ok işareti ise zıplamamızi sağlıyor. Tek bir kez bastığımızda küçük bir zıplama yapıyoruz, uzunca bastığımız zaman ise taklalar atmaya başlıyoruz. Teyzenin bu takla konusunda maşallahı okduğunu da belirtelim 🙂

Tamamladığımız bölümleri ise oyun haritasından seçip “movie” seçeneğine tıkladığımızda ise film tadında izleme imkanına sahibiz.

Bölümlerde topladığımız altınlardan ve bu altınları kullanabildiğimiz bir mağaza olduğunu söylemiştim. Bu mağazada, kazandığımız altınlar ile oyunda bize avantaj sağlayacak kask, muz kabuğu yada beyzbol topu satın alabiliyoruz. Ayrıca yaşlı teyzeyle oynamaktan sıkıldıysak kazandığımız bu altınlar ile iki farklı karakteri de satın almamız mümkün.

Oyun iPhone ve iPad için universal olarak tasarlanmış ve App Store’da $0,99’a satılıyor. Oyunla alakalı daha fazla fikir sahibi olmak isteyenler için oyuna ait tanıtım videosunu ekledim.

Yazının başında da belirttiğim gibi sizler için güzel bir haberim var. Twitter üzerinden çekiliş ile 3 kişiye bu oyunu hediye ediyoruz. Tek yapmanız gereken aşağıda linkini verdiğim tweet’i RT etmek ve çekilişe katılmak. Çekilişe 28 Eylül 2012 saat 00:00′ a kadar katılabilirsiniz. Kazananlar ise katılımın sona ermesinden yarım saat sonra açıklanacaktır. Bol şans 🙂

Çekilişe katılmak için RT etmeniz gereken tweet : https://twitter.com/ElmaSokak/status/250612092648951809/photo/1

httpvh://www.youtube.com/watch?v=dXQg2ymGU30&feature=plcp

Bu uygulama hem iPhone, hem iPad için tasarlanmıştır

  • $0.99
  • KategoriOyunlar
  • Yayımlandı: 30 Ağu 2012
  • Versiyon: 1.0.0
  • Boyut: 25.0 MB
  • Dil: İngilizce
  • Geliştirici: Mediocre AB
  • © Mediocre AB