1027 views 0 comments

Bad Piggies

by on 27/09/2012
 

Bundan yaklaşık bir hafta kadar önce Rovio’nun Angry Birds ve Amazing Alex’ten sonraki yeni oyunu olan Bag Piggies’e ait oyun içi videosunu sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise App Store’daki yerini alan Bag Piggies’in inceleme yazısıyla karşınızdayız.

Angry Birds serisinden hatırladığımız, pekte sevmediğimiz domuzcukları yok etmek yerine , bu oyunda onlara yardım ediyoruz. Yumurtaların yerini gösteren haritaları sakarlık sonucu parçalanıyor ve dört bir tarafa saçılıyor. Bizde kötü domuzcukların bu haritaları tekrar elde etmesine yardım ediyoruz.

Bad Piggies toplamda 60 normal bölümden oluşuyor. Buna ek olarak “sandbox” adı verilen, çok daha kapsamlı araçlar tasarlamamızı gerektiren 5 adet daha bölüm bulunuyor. Ayrıca yeni bölümlerin ekleneceğinin habercisi olan “coming soon” seçeneğini de ana menüde görmemiz mümkün.

Oyun ise oldukça eğlenceli. Her bölümde bize boş bir platform veriliyor ve aşağıdaki araçları ve yeşil domuzcuğu bu platforma yerleştirmemiz isteniyor. İşte bu noktada Rovio’nunda belirttiği gibi Bad Piggies bize milyonlarca farklı araç oluşturabilmemizi sağlıyor. Boş olan platforma verilen araçları istediğimiz şekilde yerleştirdikten sonra bölümü başlatıyoruz. Amacımız yazınında başında söylediğim gibi bizi yumurtalara gotürecek haritaya ulaşabilmek. Fakat oluşturduğumuz aracın haritaya ulaşabilmek için gideceği yol düz bir yol değil. Bu nedenle oynadığımız bölümün şarlarına göre bizi haritaya ulaştıracak en etkili aracı oluşturmamız gerekiyor. Bu noktada herşey yaratıcılığımıza kalıyor.

Oyunda 60 normal bölüme ek olarak 5 tane de “sandbox” başlığı altında çok daha kompleks araçlar tasarlamamız gereken bölüm olduğundan bahsetmiştim. Bu 5 bölümün açılması için normal bölümlerde belli yerlere konulmuş yıldızlardan belli bir sayıda toplamış olmamız gerekiyor.

Normal bölümlerde etrafa saçılan harita parçaları toplamaya çalışıyorduk. Buna ek olarak her beşinci bölümde mavi şapkasını mağaraya düşüren yeşil domuzcuğa yardım etmemiz gerekiyor.

 

Oyun genel hatları ile bu şekilde. Tüm bunlara ek olarak her oyun ekranının sağ üst köşesinde bulunan ampul simgesine tıklayarak, bize verilen boş platforma ekleyeceğimiz araçlar ile ilgili bilgi alabiliyoruz.

 

Diğer Rovio oyunlarında olduğu gibi Bad Piggies’te universal olarak tasarlanmamış. iPhone versiyonu $0,99, iPad versiyonu ise $2,99’a App Store’da satılıyor. 

Oyuna ait tanıtım ve oyun içi videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz. Ayrıca daha önceden de söylediğimiz gibi bu oyunu sizlere hediye ediyoruz! Fakat bunu promo code ile yapmayacağımız için iPad versiyonu hediye etmek yerine toplam 3 adet iPhone versiyonu hediye etmeyi daha uygun bulduk. Ayrıca çekiliş ile sizi bekletmekte istemedik. Bu nedenle aşağıdaki soruya Twitter üzerinden gelecek ilk 3 doğru cevaba oyunu hemen hediye edelim istedik. Hızlı olan kazansın 🙂

Rovio’nun Bad Piggies ve Angry Birds serisi dışındaki diğer oyununun adı nedir? (Bu soruya Twitter üzerinden gelecek ilk 3 doğru cevaba Bad Piggies oyununun iPhone versiyonunu hediye edeceğiz) 

Twitter hesabımız : https://twitter.com/ElmaSokak

httpvh://www.youtube.com/watch?v=DjZPIIlC9TM&feature=plcp

httpvh://www.youtube.com/watch?v=YsCpDaSooWA&feature=plcp

iPhone Versiyonu

iPad Versiyonu