707 views 0 comments

Eylül 2012 Özeti

by on 07/10/2012
 

Okuldu, dersti derken bu sıralar paylaşımlarımız istemeden de olsa biraz azaldı. Aslında her ayın birinde yazmayı planladığım “Aylık Özetler” yazısını da bir haftalık gecikme ile ancak bugün yayınlayabiliyorum. Zaten geç kalınmıs bir yazı, birde laf kalabalığı yapmanın lüzumu yok 🙂 Bu nedenle lafı fazla uzatmadan Eylül ayında Apple dünyasında neler yaşanmış, Elma Sokak olarak neler paylaşmışız kısaca bir göz atalım.

Eylül ayı Apple adına bir hayli hareketli geçti, herkesin uzun zamandir beklediği yeni nesil iPhone görücüye çıktı. Bazılarımız iPhone 5’i çok sevdi, bazılarımız ise yetersiz buldu. Elma Sokak olarak eylül ayında iPhone 5 ile ilgili toplamda 7 yazıyı sizlerle buluşturduk. Fakat her sitede bulabileceğiniz iPohne 5’in yeni özelliklerini sayısal değerler ile anlatmak yerine çok daha geniş inceleme yazıları yazdık.

  1. Karşınızda iPhone 5!
  2. iPhone 5 Hayal Kırıklığı mı?
  3. Dahi Olmaya Gerek Yok!
  4. iPhone 5 Ön Siparişi Rekor Kırdı
  5. Apple’dan Yeni Bir Rekor Daha
  6. İşte iPhone 5′in Maliyeti
  7. iPhone 5 TV Reklamları 
iPhone 5 ile alakalı yazılarımızın yanında uygulama incelemelerine de yer verdik, hediye uygulamalar dağıttık. 3 adet Granny Smith ve 3 adet Bad Piggies oyununu siz değerli ziyaretçilerimize hediye ettik. Eylül ayında incelemesini yaptığımız uygulamalar;
Bu uygulamalar arasından özellikle Flutter, Bad Piggies ve Blast-A-Way‘i incelemenizi öneriyorum. Yakında yazacağım “Top 10 iOS-OS X Uygulamaları” listesinde kesinlikle olacak uygulamalar.
Bildiğiniz gibi iOS 6 ile Google haritalarını bırakıp kendi haritalarını kullanmaya başlayan Apple, bu konu hakkında birçok eleştiri aldı, medyada dalga konusu oldu. Bunun neticesinde de Google’ın iOS 6 için kendi harita uygulamasıni yaptığına dair dedikodular dolaşmaya başladı. Bu dedikodulara son verecek nitelikteki Google açıklamalarına da sitemizde yer verdik.