646 views 0 comments

Ekim 2012 Özeti

by on 05/11/2012
 

Kuşkusuz ekim ayına damga vuran olay Apple’ın iPhone 5 lansmanından sonra düzenlediği, ana temanın iPad mini tanıtımı olduğu lansmandı. Her ne kadar herkesin merakla iPad mini’nin nasıl olacağını merak ettiği bir lansman olsa da, bana göre güne damgasını vuran yeni nesil iMac’ler oldu. Yeni tasarım ile muazzam bir şekilde incelen yeni nesil iMac, “Fusion Drive” teknolojisi ile bu harika tasarımı donanımsal olarakta güçlü kılmış oldu .Elma Sokak olarak Apple tarafından düzenlenen bu son lansmanda öne çıkan tanıtımları sizler için yazdık. 

Bu son lansmanda 4. nesil iPad’lerin tanılması ise herkes için büyük bir sürpriz oldu. Her ne kadar lansmana kadar bu tanıtımın gerçekleşeceğine dair birçok dedikodu dolaşsa da, Apple’ın yeni nesil iPad’i bu kadar erken piyasaya süreceği beklenmiyordu. 
Bu lansman dışında bir diğer beklenmedik değişiklik ise App Store’da kullanılan para birimindeki değişim oldu. Bu değişime kadar App Store’daki uygulamaları dolar cinsinden satın alıyorduk. Değişimden sonra ise artık TL ile alışveriş yapabiliyoruz. Bu değişimin nedenini ve hangi ülkelerde meydana geldiğini görmek için yazımıa göz atmanızı tavsiye ederim.
Ekim ayının sonlarına doğru Apple 4. eyrek Mali raporlarını da açıkladı. Bu çeyrekte Apple’ın ne kadar kâr elde ettiğini, ne kadar iPhone yada iPad sattığını görmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli. 
Yine Ekim ayı içerisinde sizler için yararlı olacağını düşündüğüm “Macbook Pro RAM Yükseltme” başlığında bir yazı paylaştım. Bu yazıda başlıktan da anlaşıldığı gibi Macbook’unda RAM yükseltmek isteyenler için bunu nasıl gerçekleştireceklerini adım adım anlatmaya çalıştım.