6653 views 1 comment

İndirime Giren App Store Uygulamalarından İlk Siz Haberdar Olun

by on 09/11/2012
 

Zaman zaman Twitter ve Facebook hesabımız üzerinden indirime giren iOS uygulamalarını sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Bu yazımızda ise tek tek indirime giren uygulamaları paylaşmak yerine, sizlerin indirime giren uygulamalardan haberdar olmanızı sağlayacak birkaç uygulamayı tanıtmaya çalışacağım. 

Appsfire Deals

İlk uygulamamızın adı Appsfire Deals. Benim de favorim olan bu uygulama ile günlük olarak indirime giren birçok iOS uygulamasından haberdar olmaniz mümkün. Ücretsiz olan yada fiyatı düşen uygulamaları ayrı ayrı görmemiz mümkün. Ayrıca bu uygulamalara Eğlence, Oyun, Üretkenlik gibi farklı kategoriler altında kolaylıkla ulaşmanız mümkün. Uygulamanın arayüzü ise bu konseptteki uygulamalar arasındaki en iyi arayüz diyebilirim. Ciddi anlamda kullanım kolaylıği sağlıyor. Buna ek olarak “Filter” özelliği sayesinde sadece iPhone yada iPad uygulamalarına ulaşmamız ve yeni çıkan uygulamalara göre sıralama yapmamız mümkün. 

Uygulama içerisinde beğendiğimiz indirime giren bir uygulamayı tek bir tıklama ile Facebook yada Twitter’da paylaşabiliyor, yada mail olarak arkadaşlarımiza gönderebiliyoruz. Uygulama içerisinden direk olarak yükleme yapmamızda mümkün. Ayarlar menüsünden “Push Notifications” özelliğini açtığımız takdirde indirime giren uygulamaları bildirim olarak cihazımın ana ekranında görebiliyoruz. Aşağıdaki linki kullanarak Appsfire uygulamasını iPhone yada iPad’inize ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

AppShopper

İndirimdeki uygulamalara ulaşabileceğimiz ikinci uygulamanın adı ise AppShopper. Appsfire ile kıyaslandığında biraz daha kapsamlı bir içerik sunan AppShopper, kullanım açısından ise Appsfire’dan biraz geride kalıyor. AppShopper sayesinde popüler olan, yeni çıkan ve Top 200 uygulama listesine ulaşmamız da mümkün. Buna ek olarak alacağımız bir hesap ile istek listesi oluşturabiliyor, buraya eklediğimiz uygulamalar indirime girdiğinde direk olarak haberdar olabiliyoruz. 

İndirime giren, yada direk olarak ücretsiz olan uygulamalara iPhone, iPad ve universal olarak AppShopper ile ulaşmak mümkün. ındirime giren uygulamaları kategorilere göre filtreleme imkanına da sahibiz. Appsfire’a göre çok daha fazla olanak sunmasına rağmen, görsellik ve kullanım olarak biraz geride kaldığı için benim hep ikinci tercih ettiğim uygulama olmuştur. 🙂 Aşağıdaki linki kullanarak Appsfire uygulamasını iPhone yada iPad’inize ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

App Hits

İndirimdeki uygulamaları takip edebileceğiniz, bu yazımızda kısaca tanıtacağım son uygulama ise App Hits. Yukarıda tanıttığım diğer iki uygulama ile karşılaştırıldığında daha fazla uygulama listeleyen App Hits, kullanım olarakta oldukça kolay. Kategorilere göre filtreleme, iPhone yada iPad versiyonlarını seçme, bir, üç yada 7 günlük indirime giren uygulamaları ayrı olarak gösterebilme özelliklerine sahip olan App Hits, aynı zamanda uygulamaları indirim miktarına, oranına, aldığı yıldız sayısına yada uygulamanın bulunduğu genel sıralamaya göre de listeleyebiliyor. 

Ayarlar menüsünden uygulamanın kullandığı para birimini değiştirebilir yada diger uygulamalarda olduğu gibi beğendiğiniz ürünü Facebook, Twitter yada Mail yoluyla arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz. Her uygulama indirime girem tüm ürünleri göstermeyebiliyor. Bu nedenle App Hits tercihen kullanılabilecek bir uygulama. Aşağidaki linkleri kullanarak iPhone yada iPad versiyonunu cihazınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iPhone Versiyonu

iPad Versiyonu

 

Son olarak geçtiğimiz aylarda incelemesini yaptığım Discovr Apps uygulamasına da kısaca değinmek istiyorum. Bu uygulama ile indirimdeki uygulamaları bulmak yerine, App Store’daki genius özelliğine benzer bir sistem kullanarak beğendiğiniz uygulamalara benzer uygulamaları keşfetmeniz mümkün. Mesela, uygulamada Shazam’ı arattığınız zaman, Shazam’ın yaptığı işleri yapan, ona benzeyen uygulamaları liste halinde size sunabiliyor. Discovr Apps uygulaması hakkında daha fazla fikir sahibi olmak istiyorsanız aşağidaki linke tıklayarak yapmış olduğum incelemeye göz atabilirsiniz.

Ayrıca sizlerinde indirimdeki uygulamaları takip ettiği güzel uygulamalar varsa, bir yorum bırakarak bunları bizimle paylaşabilirsiniz.
  • Burcu Aybüke Tekgül

    Ben indirime giren değil fakat kısa bir süreliğine ücretsiz olan uygulamaları Appsgonefree ile takip ediyorum. Bu da burada dursun 🙂