563 views 0 comments

Kasım 2012 Özeti

by on 01/12/2012
 
Kasım ayının en önemli gelişmelerini Apple’ın Türkiye politikası üzerine yapılan dedikodular oluşturdu desek pekte yalan olmaz. iTunes Müzik ve Film mağazası gelecek mi? Apple Store Türkiye’ye mi geliyor? gibi bazı dedikodular Kasım ayı boyunca devam etti. Türk insanını yakından ilgilendirdiği için de en çok merak edilen konular oldu. Bunlarla alakalı paylaştığımız yazıları aşağıda bulabilirsiniz.
Uzun zamandir beklenen, çıkışı ertelenen iTunes 11’de Kasım ayının sonlarına doğru yayınlandı. Tüm ayrıntıları aşağidaki yazıda bulabilirsiniz. 
Zaman zaman Twitter ve Facebook hesabımız üzerinden indirime giren iOS uygulamalarını sizlerle paylaşmaya çalışıyorum. Aşağıdaki yazımızda ise tek tek indirime giren uygulamaları paylaşmak yerine, sizlerin indirime giren uygulamalardan haberdar olmanızı sağlayacak birkaç uygulamayı tanıtmaya çalıştım. 
Bildiğiniz gibi Apple harita işinde baya bir çuvalladı. Bu konuyla alakalı olarak Apple haritalarını gelecekte neyin beklediğini analiz etmeye çalıştığımız kapsamlı bir yazı paylaştık.
Tüm Apple uygulamalarını inceleyeceğimiz yazı dizisine Garageband incelemesi ile başladık. Detaylı incelememize aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Kasım ayının bir diğer önemli gelişmesi ise Apple ve HTC arasında yaşandı. İki firma bir anlaşma imzalayarak devam eden tüm davalarının düşmesini sağladılar. Davanın detayları ise malesef bilinmiyor.

Elma Sokak’ta Kasım ayı içerisinde belki de paylaştığımız en ilgi çekici yazı iPhone 5’in üretim aşamalarını konu alan yazıydı. Bu yazı ile iPhone 5’in Amerika’da başlayıp yine burada biten 32.000 km’lik yolculuğuna tanıklık ettik.