6073 views 0 comments

Real Boxing Uygulama İncelemesi

by on 10/12/2012
 

Uzun zamandır uygulama incelemiyordum. Bu uzun araya geçtiğimiz günlerde incelemesini yaptığımız GTA: Vice City ile son verdik. Fakat bu inceleme ile ara verdiğimiz  uygulama hediyelerine de muhteşem bir oyun hediyesi ile geri dönmek istiyorum. 🙂 App Store’daki fiyatı 8,99 TL olan Real Boxing oyununu çekiliş ile bir şanslı kişiye hediye edeceğim. Bununla alakalı tüm detayları yazının sonunda bulabilirsiniz. 

Real Boxing adından da anlaşıldığı gibi bir boks oyunu. Oynanış olarak Unreal Engine ile iOS platformları için geliştirilen ilk oyun olan Infinity Blade’e oldukça benziyor. Ekranın belli noktalarına dokunarak yada elimizi kaydırarak rakibimize yumruklar atıyoruz, karşı tarafın yumruklarından da yine aynı şekilde kendimizi korumaya çalışıyoruz.

Oyunun en dikkat çeken özelliği ise sahip olduğu muhteşem grafikleri. Oyunun Infinity Blade’e oldukça benzediğini söylemiştim. Bu benzerliğin bir diğer nedeni de bu aslında. Real Boxing’de Infinity Blade gibi Unreal Engine ile geliştirilmiş bir oyun. Muhteşem grafiklere sahip olmasının arkasındaki neden de bu aslında. Dishonored gibi son zamanlarda çıkmış, muhteşem grafiklere sahip PC oyunlarının geliştirildiği Unreal Engine’i iOS oyunlarında da görmek açıkcası beni oldukça mutlu ediyor.

Oyunda dört farklı mod bulunuyor. Bunlardan ilkinde oyunda bulunan karakterlerden herhangi birini seçip hızlı bir maç başlatabiliyoruz. İkinci modda ise sıfırdan bir karakter oluşturup bununla uzun bir kariyer yolculuğuna çıkıyoruz. Kariyerimiz boyunca kazandığımız paralar ile oyuncumuzun dış görünüşünü değiştirebiliyoruz. Üçüncü mod ise multiplayer modu. Multiplayer modu sayesinde Game Center üzerinden rastgele birisiyle yada bir arkadaşımız ile online olarak bir maç yapabiliyoruz. Son modda ise bir kum torbasına karşı kendimizi geliştiriyoruz, karşımızdaki karakter ile maç yaparak kendimizi geliştiriyoruz. Aslında bu son modu Tutorial olarakta düşünebiliriz.

Oyunun grafikleri bu kadar iyi olunca, malesef eski nesil iOS cihazlarıni desteklemiyor. Real Boxing ilk çıktığında desteklediği cihazlar arasında 4. nesil iPod Touch’da gözüküyordu. Fakat bir sorun nedeniyle oyun bu nesli desteklemesine rağmen çalışmıyordu. Oyunun 1.0.2 versiyonuyla bu sorun giredildi ve 4. nesil iPod Touch’larda da oyun çalışır hale geldi. Fakat söylemem gerek, oyunun grafik kalitesi yüzünden oyunda ara sira bazı takılmalar meydana geliyor. Birkaç gün içinde gelecek yeni güncelleme ile bu sorunların da ortadan kalkacağını düşünüyorum.

Real Boxing ilk çıktığında oldukça ses getirmişti. Fakat ses getirmesinin sebebi mehteşem grafikleri değildi. Real Boxing şu ana kadar hiçbir iOS oyununda olmayan, V- Motion adında bir özelliği bünyesinde barındırıyor. Bu özellik sayesinde iOS cihazınızın ön kamerasını kullanarak ekrana dokunmadan el, kol hareketlerinizle bu oyunu oynayabiliyoruz. Bu özelliği kabaca Kinect’in iOS’a entegre edilmiş hali diyebiliriz. fakat henüz çok yeni olması nedeniyle çok sağlıklı bir oynanış sunmuyor. Hareketlerinizi geç algılıyor, bazılarını ise hiç algılamıyor. 

httpvh://www.youtube.com/watch?v=z8GWNMEQ4Oo

Çekiliş ile 1 kişiye Real Boxing oyununu hediye ediyoruz!

Görselde de belirttiğim gibi çekilişe katılmak için yapmanız gereken tek şey aşağıda linkini bulabileceğiniz, yukarıdaki görselin bulunduğu tweet’i RT etmek 🙂 Çekilişe katılım 14 Aralık 2012 saat 00:00’a kadar devam edecek. Katılım sona erdikten 1 saat sonra da kazananı Facebook ve Twitter sayfamız üzerinden açıklayacağım. Herkese bol şans 🙂

Çekilişe katılmak için RT etmeniz gereken tweet : https://twitter.com/ElmaSokak/status/278172270281777152/photo/1