844 views 0 comments

Avengers Initiative

by on 24/12/2012
 

AI_Frontpage

Bildiğiniz gibi App Store’da her hafta bir uygulama “Haftanın Ücretsiz Uygulaması” adı altında bizlere ücretsiz olarak sunuluyor. Bu haftanın ücretsiz uygulaması ise Avengers InitiativeNormalde $6,99 olan Avengers Initiative, fiyat olarak diğer oyunların biraz üzerinde kalıyor. Grafik ve kalite olarakta oldukça iyi olunca, oyunun detaylarına kısaca değinmek istedim.

mzl.fqxrecya.320x480-75

Avengers Initiative, genel hatları ile App Store’un ilk Unreal Engine tabanlı oyunun olan Infinity Blade‘e ve geçtiğimiz günlerde incelemesini yapıp, bir kişiye hediye ettiğimiz Real Boxing’e oldukça benziyor. Bahsi geçen bu oyunlarda olduğu gibi Avengers Initiative’de de tekli dövüşler oyunun ana hatlarını oluşturuyor. Ekranda elimizi sağa yada sola kaydırarak rakibimize saldırıyoruz  yada ekranın sağına ve soluna dokunarak savunma yapıyoruz. Oyunun hikayesine göre ilk olarak Hulk’ı canlandırıyoruz. Kaptan Amerika’yı canlandıracağımız ikinci kısma geçmek için savaştığımız ortamlarda karşımıza çıkan ISO-8 adlı mineralden 10.000 adet toplamamız gerekiyor.

mzl.utxazlpa.320x480-75

Her kazandığımız savaşta belli bir başarı puanını da elde etmiş oluyoruz. Bu başarı puanlarıyla yönettiğimiz karakterleri daha güçlü hale getirebiliyoruz. Karakter sayfasından karakterimize yeni yetenekler kazandirabiliyor, sağlık, saldırı gibi özelliklerini artırabiliyor yada yeni bir kostüm satın alabiliyoruz. Kostüm fiyatları  oldukça pahali olduğu için oyunun başlarında bunu gerçekleştirmek pek mümkün görünmüyor. 🙂

Oyunun grafikleri gerçekten çok iyi. Zaten 1.54 GB yer kapladığını düşünürsek, grafiklerin ve oyun kapsamının ne kadar derin olduğunu daha rahat anlayabiliriz. Oyunun universal olarak tasarlanmaş olması da bir diğer artısı. Böylesine kaliteli bir oyun hazir ücretsiz olmuşken kaçırmayın derim. Oyuna ait video ve indirme linkine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=0G_jClt992I

iPhone ve iPad Versiyonu

App Store