769 views 0 comments

Wake The Cat

by on 12/01/2013
 

Uzun bir süredir final sınavlarım nedeniyle Elma Sokak’ta malesef herhangi bir içerik paylaşamadım. Sınavların nihayet bitmesiyle birlikte, içerik paylaşımına bu inceleme yazısı ile kaldığım yerden devam ediyorum. Bu arada sosyal ağlardan paylaştığım gibi, Elma Sokak 21 Ocak’ta birinci yılını dolduruyor. Bu kapsamda siz değerli ziyaretçilerimize çeşitli hediyeler vermeyi planlıyorum. Şimdilik çok fazla detay vermeyip, 21 Ocak’ı bekleyin diyorum ve konuyu çok dağıtmadan Wake The Cat adlı oyunumuzun incelemesine geçiyorum. 🙂

06af92845136d43b0f64d39c5dd91eed

Wake The Cat, bir ip yumağı ile sevimli bir kediyi uyandırmaya çalıştığımız bir oyun. Evin bir köşesinde uyuyakalmış kedimizi uyandırabilmek için ip yumağını ona ulaştırmamız gerekiyor. Bunu yapabilmek için evin içinde bulunan birçok nesneyi kullanabiliyoruz. Terlikler, fanlar, oyuncak trenler ilk bölümlerde karşımıza çıkacak olan etkileşime girebileceğimiz nesnelerden bazıları. İp yumağını kedimize ulaştırmamız için, elimiz ile yumağın gitmesini istediğimiz noktaya doğru doğrusal bir kaydırma hareketi yapmamız gerekiyor.

19fb28fd363485f9c62988e38720a639

Oyunda şu an evin çeşitli odalarından oluşan 4 farklı chapter ve her chapter’da 15 farklı bölüm bulunuyor. Bu oyunda da Angry Birds yada Cut The Rope gibi popüler oyunlarda olduğu gibi üç yıldızlı puanlama sistemi bulunuyor. Toplamda 60 bölüm olduğunu düşünürsek, oyun genelinde toplamamız gereken 180 adet yıldız bulunmakta. 

Wake The Cat bulmaca oyunlarını seven iOS kullanıcıları için iyi bir tercih olacaktır. Uygulamanın universal olması da bir diger artısı. Grafikleri ve ses efektleri de oldukça kaliteli olan Wake The Cat oyununu 1.79 TL karşılığında aşağıdaki linki kullanarak cihazınıza indirebilirsiniz.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=1WuqJ7vylOQ

 

App Store