2449 views 0 comments

Traffic Racer

by on 20/01/2013
 

Türk yapımı olan, kaliteli tüm uygulamaları sizlere tanıtmaya çalışıyorum. Bu yazıda tanıtımını yapacağım Traffic Racer adlı oyun ise nasıl olduysa gözümden kaçmış. Fakat geç olsun güç olmasın diyerek Türk yapımı olan bu kaliteli oyunu sizlere tanıtmayı bir borç bilirim!

Atari oyunları arasında Road Fighter her zaman için favorim olmuştur. Traffic Racer’da tarz olarak biraz bu oyuna benziyor diyebilirim. Bu nedenle son günlerde elimden düşüremediğim bir oyun oldu Traffic Racer. Özellikle grafikleri ve arabalar ile şerit değiştirirken meydana gelen hafif savrulmalar beni baya bir etkiledi.

comoywereecsaroadfighter-1-1

Geçmişe bir yolculuk yapalım isterseniz 🙂 Road Fighter

Traffic Racer, 4 farklı oyun moduyla karşımıza geliyor. Bunlar Sonsuz- Tek Yön, Sonsuz – Çift Yön, Zamana Karşı ve Serbest modu olarak geçiyor. Sonsuz modunda, aracımız ile kaza yapıncaya kadar en yüksek skoru elde etmeye çalışıyoruz. Tek Yön’de araçlar sadece tek yön boyunca gidiyorlar. Çift yön ise gidiş ve gelişin bulunduğu, tek yöne nispeten biraz daha zor olan oyun modu. Zamana karşı modunda ise toplamda 100 saniye süremiz var ve bu sürede yapabileceğimiz maksimum skoru yapmaya çalışıyoruz. Son oyun modu olan Serbest mod ise oyunda satın aldığımız arabaları denemek için birebir. Herhangi bir puan yada kaza yapma derdi olmadan, rahatça oynayabildiğimiz bir mod.

 

ss_13_3

 

4 farklı oyun modunun yanı sıra, 9 farklı araç ve şehir dışı, çöl ve karlı olmak üzere 3 farklı ortam bulunuyor. Oyunun en başında bize bir adet araç veriliyor ve maceramıza bununla başlıyoruz. Farklı oyun modlarından yüksek skorlar elde ederken, aynı zamanda oyun içi kullanabileceğimiz para da kazanıyoruz. Bu paraları yeni bir araç satın almak yada aracımızın hızını, manevra kabiliyetini veya fren gücünü geliştirmek için kullanabiliyoruz.

ss_13_1

 

Oyun boyunca kazandığımız skoru ve parayı artırmanın da birkaç yolu var. Araçları kaba tabirle “sıyırarak” geçtiğimizde daha fazla puan ve para kazanıyoruz. Ayrıca bu durumu ardarda tekrarladığımızda ise kazandığımız puan kombo halinde katlanarak artıyor. Bunun dışında hızımız yüzün üzerinde olduğunda da kazandığımız puan ve para artıyor.

 

ss_13_2

 

 

Genel olarak baktığımızda grafik ve oynanış olarak oldukça kaliteli olan Türk yapımı Traffic Racer yazı içeriğinde de belirttiğim gibi birkaç gündür bende bağımlılık yaratmış durumda. 🙂 Oyunun kalitesi bir yana önemli olan bir noktası daha var. Türk yapımı herhangi bir uygulama çıktığında neden bunun Türkçesi yok tarzında sitemler olur. Traffic Racer bu yönden de oyuncuların kalbini kazanacak gibi. Oyunda İngilizce’nin yanı sıra, Türkçe dili de mevcut. Traffic Racer 1.79 TL’ye satılıyor ve satın almak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

httpvh://www.youtube.com/watch?v=vOV6xI7-Ssk

 

App Store