647 views 0 comments

Elma Sokak iPad Web Uygulaması Yayında!

by on 03/02/2013
 

Apple odakli bir blog olarak, tasarıma olabildiğince çok önem vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda geçtiğimiz aylarda sitemizin tasarımını baştan aşağı değiştirmiş ve neticesinde sizlerden olumlu yorumlar almıştık. Hitap ettiğimiz kesim Apple kullanıcıları olunca, sitemizin mobil versiyonları için de bir şeyler yapmak boynumuzun borcuydu. 🙂 Bu amaç doğrultusunda yine geçtiğimiz aylarda sitemize iPhone’unuzdan bağlandığınızda paylaşımlarımızı daha kolay okuyabilmeniz için mobil tasarıma geçmiştik. Şimdi ise sitemize iPad’lerinden bağlanan ziyaretçilerimiz için hazırladığımız “Elma Sokak Web Uygulaması” ile karşınızdayız!

yatay ana sayfa

 

iPad Web Uygulamasını olşturmaktaki asıl amaç, sizlerin iPad’lerinizden Elma Sokak’a ana ekranınızdan direk olarak ulaşabilmenizi sağlamak. Safariden www.elmasokak.com adresine girdiğinizde karşınıza yukarıdaki görseldeki gibi Elma Sokak’ın iPad versiyonu gelecek. Bunu Web Uygulaması’na dönüştürerek direk olarak iPad’inizin ana sayfasından ulaşabilmeniz oldukça kolay. Yapmanız gereken tek şey “Paylaş” simgesine tıkladıktan sonra “Ana Ekrana Ekle” seçeneğine tıklamak.

uygulama1

 

Eğer uygulama olarak kullanmak istemiyorsanız, bu görünüm de hoşunuza gitmediyse, aşağıdaki görseldeki küçük işlemi yaparak Elma Sokak’ın masaüstü görünümüne rahatlıkla geçebilirsiniz.

masaustu versiyonu1

 

Sadece ana ekran değil, bu tasarım ile içeriklerin görünümü de iPad bağlantılarında yeni bir görünüme kavuştu. Benzetme yapmak gerekirse, Flipboard’daki içerik görünümüne oldukça benziyor.

icerik1

 

Herhangi bir içeriği sosyal ağlardan paylaşabilme veya içeriği favorilerinize ekleme şansına da sahipsiniz. Favorilerinize eklediğiniz içeriklere masaüstü görünümüne geçiş yaptığınız panelden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki görseldeki simgeye tıklayarak begendiğiniz yazıyı da kolaylıkla paylaşabilirsiniz.

paylasim1

 

Yazı içerisinde paylaşılan resimleri daha rahat gorebilmek için üzerilerine tıklayabilir ya da ilk resime tıklayarak tüm resimlere slayt şeklinde ulaşabilirsiniz.

slayt1

 

iPad Web Uygulamamızı hem yatay, hem de dikey olarak kullanma imkanına da sahibiz. Ayrıca masaüstü versiyonunda olduğu gibi site içeriğinde bulunan tüm kategorilere ekranın sol tarafında bulunan menüden ulaşabilirsiniz. Uygulamanın şu an için beta aşamasında olduğunu da belirtelim. 

dikey1

iPad Web Uygulamamızı sizler nasıl buldunuz? Aşağıdaki ankete katılarak değerli  düşüncelerinizi bizlerle paylaşın. 🙂