1039 views 0 comments

Minigore 2: Zombies

by on 04/02/2013
 

url

Bundan yaklaşık 1 yıl kadar önce Ice Rage adında Mountain Sheep firmasına ait bir oyunu sizlerle paylaşmıştık. Firmanın yaptığı diğer oyunlar olan Minigore, Death Rally, Bike Baron’un kalitesini ve firmanın sadece birkaç kişiden oluştuğunu düşünürsek, ne kadar başarıli olduklarını söylemek zor değil. Bu yazımızda aynı firmanın son oyunu olan Minigore 2: Zombies oyunun sizlere tanıtacağız. 

Minigore2 : Zombies oyunu genel hatlarıyla serinin ilk oyunu olan Minigore’a oldukça benziyor. Fakat konsept olarak bu sefer zombilere karşı savaşıyoruz. Bu bağlamda oyunun geçtiği ortamlar değişmiş, grafiksel olarak iyileştirmeler yapılmış ve yeni karakterler oyuna eklenmiş. 

IMG_0263

Oyundaki amacımız hiç durmadan gelen zombileri öldürmek. Bir elimizle karakterimize yön verirken, diger elimizlede silahımızın ateş edeceği yönü belirliyoruz.  Aslında silahımızın ateş edeceği yönü belirlemek opsiyonel bir özellik. Ayarlardan “auto-aim” özelliğini açtığımızda sadece ekrana dokunmamız yeterli oluyor. Oyun bizim yerimize nişan alıyor. Oyun haritasınin her köşesinden sürekli olarak gelen zombileri nişan almak bir süre sonra zor olabiliyor. Bu nedenle “auto-aim” özelliğini kullanmanız yararli olabilir. 

IMG_0262

Oyundaki amacımızın zombileri öldürmek olduğunu söyledik. Fakat eklenmesi gereken bir nokta daha var. Oyun boyunca toplam 3 canımız var ve ölünceye kadar olabildiğince çok zombi öldürmemiz gerekiyor. Oyunda herhangi bir hikaye modu olmadığı içim zombiler sürekli olarak gelmeye devam ediyor ve bir süre sonra ölmek kaçınılmaz oluyor. Bu kapsamda asıl amacımızın ölünceye kadar olabildiğince çok zombi olduğunu belirtmekte fayda var. Bu yönden Temple Run’a benzetebiliriz. Orada sürekli olarak koşarak, en uzun mesafeye ulaşmaya çalışıyoruz ve oyunun bir sonu yok. Bu oyun için de aynı şey geçerli, oyunun sonu yok.

Oyun boyunca öldürdüğümüz her zombiden belirli bir puan kazanıyoruz ve kazandığımız bu puanlar ile oyun içerisinde bulunan mağazadan yeni karakterler alabiliyor, silahlarımızı geliştirebiliyoruz.

Minigore 2: Zombies App Store’da 1.79 TL’ye satılıyor. Sonu olmayan, sürekli olarak yüksek skor yapmaya çalıştığınız oyunlardan hoşlanıyorsanız, Minigore 2: Zombies tam size göre. 

[embedplusvideo height=”343″ width=”560″ standard=”http://www.youtube.com/v/V4sGR32hPFA?fs=1″ vars=”ytid=V4sGR32hPFA&width=560&height=343&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep9132″ /]

Minigore 2: Zombies oyununu indirmek için tıklayınız.