1026 views 2 comments

Mailbox Uygulaması Rezervasyon Sistemi ile App Store'da

by on 07/02/2013
 

mailbox - elmasokak.com

Yazının başlığını okuduğunuzda “uygulamayı yüklemek için rezervasyon mu yapılırmış” gibi bir tepki vermeniz gayet normal. Fakat hemen açıklayayım, uzun zamandır dört gözle beklenen Mailbox uygulaması Orchestera firması tarafından geliştirilen üçüncü parti bir Gmail yazılımı. Uygulama uzun zamandır beklendiği için; Orchestra firması kullanıcılarını sunucuların aşırı yüklenmesi nedeniyle mağdur bırakmamak adına böyle bir yola başvurmuş. Neticesinde de uygulama şu an rezervasyon sistemiyle çalışıyor.

mzl.vskunyjq.320x480-75 mzl.dbfpleyo.320x480-75

Ücretsiz olarak App Store’dan indirilebilen Mailbox uygulamasını cihazınıza yükleyip açtığınızda, internet bağlantınız varsa otomatik olarak rezervasyon yapmış ve sıraya girmiş oluyorsunuz.

Uygulamanın bu kadar popüler olmasınında bazı sebepleri var. Mailbox uygulaması oldukça hızlı. Bunun yanında daha önceden incelemiş olduğumuz Clear uygulamasına kullanım açısından oldukça benziyor. Gelen maillerinizi kaydırarak silebiliyor, değişiklik yapabiliyorsunuz. Uyku modu sayesinde o an gelen mailleriniz için bildirim almıyor, istediğiniz zamana hatırlatmalar ayarlayabiliyorsunuz. Mailbox sayesinde çeşitli programlar oluşturmanız da mümkün. Bir mail uygulamasından insan daha ne bekler?:)

mzl.bsrvehtg.320x480-75 mzl.lkqfibzv.320x480-75

Ben bu yazıyı yazarken rezervasyon sıram 200,000’lerdeydi. Sıra şu an için oldukça yavaş ilerliyor fakat ilerleyen günlerde sunucuların geliştirilmesiyle birlikte kabul aşamasının hızlanacağını düşünüyorum.

[embedplusvideo height=”343″ width=”560″ standard=”http://www.youtube.com/v/CICMxwgm274?fs=1″ vars=”ytid=CICMxwgm274&width=560&height=343&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep5881″ /]

  • Osman

    Birden fazla mail adresini tek sayfada gösterebiliyor mu?

    • sametakca

      Ben de henüz uygulamayı açabilmiş değilim malesef. Merakla bekliyorum abartıldığı kadar var mı diye.