948 views 0 comments

Songify İle Günlük Konuşmalarınızı Eğlenceli Şarkılara Dönüştürün

by on 09/02/2013
 

smule-brings-songify-app-to-android-a5971c5c4f

Gregory Brothers tarafından oluşturulan Youtube kanalıschmoyoho“‘yu çoğunuz biliyordur. Bilmeyenler ise bu linke bir baksın derim. Günlük konuşmaları, haberleri, ünlülerin herhangi bir açıklamasını eğlenceli şarkılara çeviren bu grup, an itibariyle toplamda bir buçuk milyon Youtube abonesine ve 500 milyona yakın video görüntülenmesine sahip.

Dünya çapında elde ettikleri bu başarılardan sonra Gregory Brothers’ın Songify adında resmi bir uygulaması da App Store’daki yerini aldı. Bu uygulama ile yazının başlığında da belirttiğim gibi günlük konuşmalarınızı kolaylıkla eglenceli şarkılara dönüştürebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken uygulamayı çalıştırmak ve kayıt tuşuna basıp konuşmak. Sonrasını Songify uygulaması sizin yerinize hallediyor. Konuşmanızı AutoTune ile melodik bir hale dönüştürüp, arkasına da seçmiş olduğunuz ünlü bir şarkının enstümental halini ekliyor. Ortaya çıkan şey ise oldukça eğlenceli. 

mzl.leqhstao.320x480-75 mzl.zwpujnwl.320x480-75

Uygulamayı yüklediğinizde kullanabileceğiniz birkaç tane şarkı size direk olarak veriliyor. Bu şarkılardan sıkıldığınızda ise yenilerini yüklemeniz mümkün. Uygulamanın mağazasından istediginiz şarkıyı 3,59 TL ya da 150 “Klush coins” karşılığında satın alabiliyorsunuz. Bunun dışında ücretsiz olarak indirebileceğiniz şarkılar da mevcut.

Khush coins demişken bunu nasıl kazanacağınızı da söyleyeyim. Uygulamanın ana ekranının alt kısmında Earn Free Coins diye bir seçenek bulunuyor. Buna bastığınızda belirtilen videoyu izleyerek çeşitli miktarlarda Khush coins kazanabiliyorsunuz. Khush adı ise uygulamanın yapımcı firmasından geliyor.

mzl.oduxegza.320x480-75 mzl.phxqutvz.320x480-75

Uygulamanın son güncellemesi ile bir de Live Mode eklendi. Bu mod ile kayıt yaparken şarkı da aynı anda çalıyor ve daha kaliteli sonuçlar elde edebiliyorsunuz. Live mode devre dışında olduğunda ise sadece ses kaydı yapıyorsunuz ve kayıt bittikten sonra arkasına müzik ekleniyor. Fakat Live mode’u kullanırken kulaklık kullanmanız gerektiğini de söylemekte fayda var.

Toplamda 12 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Songify uygulaması sayesinde yaptığınız kayıtların AutoTune ile şekillendiğini düşünürsek; sizin de küçük çaplı bir Kanye West olmanız mümkün.:) Uygulamanın 5.49 TL’ye satıldığını da belirterlim. Ayrıca Songify uygulaması için hazırlanan aşagidaki videoyu izlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

[embedplusvideo height=”343″ width=”560″ standard=”http://www.youtube.com/v/Fs0V-QTVwcM?fs=1″ vars=”ytid=Fs0V-QTVwcM&width=560&height=343&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep7399″ /]

Uygulamayi indirmek için tıklayınız.