971 views 0 comments

Rock Runners

by on 16/02/2013
 

mzl.cbakhdvo.480x480-75

Elma Sokak’ta bir yıl boyunca hep severek oynadığım oyunları, yararlı uygulamaları sizlerle paylaştım. Yapılan incelemeler tavsiye niteliğindeydi ve amacım “bu uygulama oldukça kaliteli, siz de kullanmalısınız!” mesajını verebilmekti. Fakat bugünden sonra sadece güzel uygulamaları değil, kötü olan uygulamaları da sizlerle paylaşacağım. Amaç, merak ederek satın aldığınız uygulamalara artık boş yere para ödemenizi engellemek.:) Bir de uygulamaları 5 puan üzerinden degerlendireceğiz. Malum, artık sadece iyi uygulamalar paylaşmıyoruz.:) “Siz bir uygulama yapmışsınız, ama bu olmamış” diyeceğimiz uygulama incelemeleri için Apple’ın bu hafta slider’dan “Editörün Seçtikleri” başlığı atarak yayınladığı Rock Runners iyi bir başlangıç olur düşüncesindeyim.

Editör seçtiğine göre vardır bir numarası diyerek dün 1,79 TL’ye Rock Runners oyununu  satın aldım. Evet, oyunun bir numarası var, fakat bu numara sizi sadece birkaç bölum oyalıyor. Oyunu ilk oynadığımda aklımda çok daha başka bir yazı yazmak vardı. Oyuna sürekli olarak yeniliklerin eklendiğinden, bu yenilikler ile oyunun sureklilik sağladığından bahsedecektim. Bir de yavaş yavaş zorlaşıyor, bu da oyuna ayrı bir hava katıyor diyecektim. İlk 5 bölüm hakikaten bu şekildeydi. Oyuna yeni araç gereçler ekleniyor, yavaş yavaşta zorlaşıyordu. Ama tüm bunlar sadece ilk 5 bölüm içinmiş. 

mzl.uhoqyevt.480x480-75

Oyun güzel düşünülmüş, grafikleri de oldukça iyi. Fakat oyunun ömrü benim için yarım saat sürdü. Bu yarım saat dayanmış halim tabii, yeni bir şeyler çıkar, oyun tekdüzelikten kurtulur diye fazladan oynadığım bölümlerin süresini düşersek, oyunun ömrü benim için 15 dakika.:)

Eleştirilerim bittiğine gore biraz da oyundan bahsedebilirim.:) Oyunda uçan, kaçan bir karakteri yönetiyoruz. Karakterimizi belli bir yere en kısa surede ulaştırmaya çalışıyoruz ve kendisi zaten koşuyor. Bizim yapmamız gereken ise sadece zıplamak. Yapmamız gereken yerine “yapabildiğimiz tek şey” demek sanırım daha doğru bir tabir olur. Oyun bu şekilde ilerliyor ve onlarca da bölüm var. Fakat dediğim gibi hepsi birbirinin nerdeyse aynısı. İncelemeyi yazmadan önce ilk iki dünyayı tamamladım ve tüm yorumlarım bu iki dünya için geçerli. Eğer oyunu geliştirenler bu iki dünyadan sonra oyuna yeni bir şeyler eklediler ise bilemiyorum. Dedim ya, sabrım kalmadı, devam edemedim.:)

mzl.schiwfaf.480x480-75

Geliştiricilerden oyun toplayan, topladığı bu oyunları da adıyla eze eze satan Chillingo bu sefer başarılı bir seçim yapamamış, en azından benim düşünceme göre. App Store’u açtığınızda editörüm seçimi başlığı altinda bu oyunu görürseniz resimlere filan aldanıp indirmek isteyebilirsiniz. Fakat etmeyin, 1,79 TL çok daha iyilerine layık.:) Trailer’ı bir izlemenizi tavsiye ederim, oldukça başarılı ve insanın ağzı sulanıyor. Fakat nerdeyse 20 bölüm boyunca bunlardan başka bir şey yoktu oyunda. Şahan Gökbakar’ın yaptığı filmlerin trailer’larına benzemiş. Oldukça iyi, fakat filmde trailer’dakilerden fazlasi yok. Chillingo, çok ayıp!

[embedplusvideo height=”343″ width=”560″ standard=”http://www.youtube.com/v/joGDhzHG9XQ?fs=1″ vars=”ytid=joGDhzHG9XQ&width=560&height=343&start=&stop=&rs=w&hd=0&autoplay=0&react=0&chapters=&notes=” id=”ep4263″ /]

İndirmek için tıklayınız.