589 views 6 comments

Samsung'dan Bir Yenilik Daha

by on 27/02/2013
 

iOS 6 ile birlikte iCihazlarınıza gelen Pasbook uygulamasını henüz pratikte kullanamasakta, hepimiz biliyoruz. Aynı zamanda Samsung’un, Apple’ın yaptıklarını tekrar ederek karşımıza çıktığını da biliyoruz. Bugün ise yeni bir tekrar ile Samsung karşımızda, Samsung Wallet.

29aev

Samsung Wallet, Passbook’un tekrarı desem pekte yanlış sayılmaz. Adamlar Passbook uygulamasını sanki yeni bulmuşlar gibi tanıtımını yapmışlar, burası böyle, burası ise böyle çalışıyor, Samsung Wallet ile bunları yapabiliyorsunuz diye anlatmışlar. Asıl garibime giden de bu zaten. Yapılmış bir şeyi yeni yapmış gibi anlatmak bana baya bir mantıksız geliyor.

Fakat takdir ettiğim bir nokta var, Samsung bu sefer uygulama simgesini olabildiğince! farklı yapmaya çalışmış, isimler de pek benzemiyor.:)

 • Onur Gozupek

  Logo farklı mı diyorsunuz? 🙂 Passbook’ta yatay olan alttaki siyahlık Wallet’da düz. Passbook’taki uçak logosu Wallet’da ön planda. Passbook’ta renkler mavi sarı yeşil, Wallet’da mavi sarı kırmızı açık yeşil.. vs vs… Wallet da muhtemelen Google’dan araklamadır 😛

  • sametakca

   Size katılıyorum, “olabildiğince!” derken kastettiğim buydu aslında. Samsung özgün olma işini pek berecemiyor 🙂

 • Hasan

  Hoca iyi diyorsun güzel diyorsun da cahilliğine ağlayayım mı güleyim mi bilemedim. “Var olan bir şeyi yeni bir şey gibi tanıtmak” Apple’ın ucunu bucağını kaçırdığını bir olgu. Amacım Samsung fanlığı değil. Yaklaşımın yanlış. Eğer burada firma kötüleyeceksen hiç takip etmeyelim siteyi.

  • sametakca

   Apple fanlığı yapmak değil amacım ya da özellikle “Samsung”u kötülemekte değil. Zaten piyasada uzun zamandır kullanılan bir şeyi bu şekilde tanıtmak yanlış diyorum. Blackbery’nin yeni mesaj sistemini Apple yeni bulmuş gibi anlatsa onu da haber olarak aynen bu şekilde yazarım ya da Google Glass’ı başka bir firma emitasyon olarak büyük bir yenilik gibi tanıtırsa, tepkim yine bu şekilde olur:)

   Yaptığım şeyin adı firma kötülemekse bunu çok daha önceden zaten yapmıştım, gözünüzden kaçmış sanırım.:)

   http://www.elmasokak.com/2012/06/15/kes-kopyala-yapistir/

   • Hasan

    Keşke burada iPad miniye de değinseymişsin.

    • sametakca

     O haberi yayınladığımda malesef yoktu iPad mini. Olsaydı belki sizin hatrınız için eklerdim.:)