995 views 0 comments

Apple Online Satış Mağazası Türkiye’de Açılıyor

by on 29/06/2013
 

Yaklaşık 7 ay kadar önce, iTunes film ve müzik mağazası Türkiye’de faaliyete geçmeden önce sizlerle bir haber paylaşmıştık. Haberin içeriğinde Rusya’da iTunes Müzik ve FIlm satışlarının aktif olduğunu belirtmiş, bu gelişmenin ise Türkiye’de açılacak kapsamlı iTunes mağazası için en belirgin kanıt olduğunu söylemiştik. Nitekim dediğimiz gibi oldu ve haber paylaşımından yaklaşık 15 gün sonra iTunes Film ve Müzik mağazası Türkiye’de de aktif hale geldi.

Bugün ise aynı süreç, Resmi Apple Online Satış Mağazası için yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde Rusya’da Online Apple Store açıldı ve bu durum Türkiye için açılacak Online Apple Store’un en büyük destekleyicisi. Rusya ve Türkiye’de Apple ile alakalı resmi gelişmelerin aynı sürece tabii tutulduğunu düşünürsek, yakın zamanda Online Apple Store’un Türkiye’de açılması şaşırtıcı bir haber olmayacak.

Fiyatlar için ise şimdiki durumdan çok farklı olmayacağı söyleniyor. Belki bir miktar daha az olabilir fakat bariz bir fiyat farkının olmayacağı belirtiliyor.