1442 views 0 comments

Runnastic Heart Rate PRO [Uygulama İncelemesi]

by on 14/08/2013
 

 

Günümüzde akıllı telefonlar ayrılmaz bir parçamız haline gelmiş durumdalar. Öyle ki bazı zamanlarda cihazımızın şarjını üç, belki dört kez doldurmamız gerekiyor. Akıllı telefonlarımızla maillerimizi kontrol ediyor, gündemi takip ediyor, oyun oynuyor, video izliyor, açıkcası o an canımız ne istiyorsa onu yapıyoruz.  Hatta biraz daha ileri gidersek, nabzımızı bile iPhone’umuz ile ölçebiliyoruz. Bu yazımızda ise sizlere kısaca Runtastic Heart Rate adlı iPhone’umuz ile nabzımızı ölçmeye yarayan uygulamayı tanıtacağım.

Başta biraz garip gelebilir, en azından ben şaşırmıştım. Herşeye tamam da iPhone ile nabız ölçmek nasıl mümkün olabilir diye. Fakat düzenli bir kullanım sonunda uygulamanın doğru çalıştığına ve böyle bir şeyin de mümkün olabileceğine kanaat getirdim.

Uygulamanın kullanımı oldukça basit. Parmağımızı kamera lensi ve flash’ının uzerine koyuyoruz ve uygulamanın nabzımızı ölçmesi için bekliyoruz. Nabzı aldığı an düzenli olarak uyarı vermeye başlıyor ve ekranda görünen yuvarlak bar doluncaya kadar da parmağımızı orada tutuyor ve işlemin sonuçlanmasını bekliyoruz.

 

Uygulama ile yapmış olduğumuz nabız ölçümleri yaptıktan sonra tüm bu ölçümleri kaydedebiliyoruz. Bu kayıtları nabzımızı ne şartlarda ölçtüğümze göre kaydetme imkanımızda var. Bu şarlar genel durum, spor öncesi veya sonrası ya da uyku durumu olabiliyor.  Yapmış olduğumuz tüm bu kayıtlara “history” kısmından grafiksel olarak ulaşabiliyoruz. Yine bu kısımdan filter seçeneğini kullanarak nabzımızı hangi durumda ölçtüğümüze dair filtreleme işlemi uygulayabiliyoruz.

 

Tüm bunların dışında uygulama içerisinden alarm kurarak nabzımızı ölçmemiz için bizi uyarmasını da sağlayabiliyoruz. Belki ilk başta garip gelebilir fakat uygulama oldukça güvenilir ve yararlı. Uygulamanın hoş tasarımı da kullanım açısından kolaylık sağlıyor. Aşağıdaki linki kullanarak uygulamayı cihazınıza yükleyebilir ve her an yanınızda bir nabız ölçer olmasını sağlayabilirsiniz. 🙂

The app was not found in the store. 🙁 #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google