1187 views 0 comments

Dolmus Driver [Uygulama İncelemesi]

by on 20/08/2013
 

 

Uzun zamandır sitemizde herhangi bir oyun incelemesi yapmıyorduk. Bu uzun arayı App Store’da en tepeye oturmuş, yerli, oldukça eğlenceli bir oyunla kapatmak istedim, Dolmus Driver. Bu arada sizler için güzel bir sürprizimiz var, bunun için yazının sonuna bakmanızı öneririm. 🙂

 

Gripati firması tarafından geliştirilen Dolmus Driver, gerek konusu, gerek grafikleri, gerekse oynanışı bakımından oldukça eğlenceli. Çılgın bir dolmuş şöförünü canlandırdığımız oyunda, 3 farklı güzergahta seferler yapıyoruz. Fakat bu seferler pekte masum olmuyor. Nasıl olsun, dolmuşumuzda kocaman bir roket var!

Oyunda canlandırabileceğimz birbirinden çılgın üç karakter var; Genco, Dayı ve Kral. Oyuna Genco ile başlıyoruz ve oyun esnasında kazandığımız paralar ile diğer iki karakteri satın alabiliyoruz.Karakterimizi seçtikten sonra ise karşımıza üç farklı güzergah geliyor; Beşiktaş-Taksim, Bakırköy-Taksim ve Kadıköy-Taksim. Karakterlerde olduğu gibi burada da tek bir güzergah ile başlıyor ve kazandığımız paralar ile diğer güzergahları açabiliyoruz.

 

Gelelim oynanış kısmına. Oyun eğlenceli ve oldukça kaliteli grafikleri daha önceden incelemesini yaptığımız Traffic Racer’a oldukça benziyor. Bu benzerliğin sebebi her iki oyunun yapımında da Unity‘nin kullanılmış olması olabilir. Oynanış olarak ise tıpkı Temple Run’da olduğu gibi cihazımızı sağa sola hareket ettirmemiz gerekiyor. Tüm bu dinamikleri kullanarak oyundaki amacımız ise zorlu İstanbul yollarında bir duraktan aldığımız yolcuları hızlı bir şekilde dıger durağa bırakmak. Bunu ne kadar hızlı ve çok sayıda yaparsak o kadar çok altın ve süre kazanabiliyoruz.

 

Oyunun en zevk veren kısmı ise dolmuşumuzu kazandığımız paralar ile daha iyi hale getirebilmek. Fakat bu gelişim biraz farklı yönden oluyor, dolmuşumuza klima takmak, koltukları yenilemek yerine roket takıyoruz. Bu sayede belli zamanlarda nitrolar kullanarak yolcularımızı daha hızlı bir şekilde durağa bırakabiliyoruz. Bunun dışında oyun tamamen Türkçe olarak oynanabiliyor. Bunun için cihazınızda kullanılan dilin Türkçe olması gerekmekte. Cihazınızı Türkçe kullanmıyorsanız bile Dolmus Driver için değişiklik yapmanızı öneririm. En azından yolcuların sesleri oldukça eğlenceli. 🙂

Toplam 7 adet Dolmus Driver’i Sizlere Hediye Ediyoruz!

Oyunun hem iPad, hem de iPhone versiyonu bulunmakta. Yani universal olarak tasarlanmış bir oyun değil Dolmuş Driver. Uygulamayı cihazınıza yüklemek için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

Fakat bu bağlantıları kullanmadan önce toplamda 7 adet Dolmus Driver hediye edeceğimiz çekilişimize katılmak isteyebilirsiniz. 🙂 Bunun için yapmanız gereken şey çök basit. Facebook sayfamızdan paylaşacağımız aşağıdaki görseli beğenip, paylaşmak sizi direk olarak çekilişimize dahil edecek. Çekilişe son katılım tarihi ise 25.08.2013. Bol şans!

Çekilişe katılmak için beğenip paylaşmanız gereken resmin linki : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=443333265781457&set=a.176862372428549.36247.156632197784900&type=1&theater

 

iPad;

The app was not found in the store. 🙁 #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google

iPhone;

The app was not found in the store. 🙁 #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google