889 views 0 comments

iPhone 5S ve 5C 1 Kasım’da Resmi Olarak Türkiye’de

by on 10/10/2013
 

iPhone 5S ve 5C incelemelerimizde iPhone 5C ve 5S’in geçen yıllarda olduğu gibi Aralık ayı gibi çıkmasının daha muhtemel olduğunu, fakat Apple’ın Türkiye’de kurduğu düzen ve yaklaşan Apple Store açılışı nedeniyle resmi satışın daha erken olabileceğini belirtmiştik. Bugün yapılan açıklamayla, iPhone 5S ve 5C 1 Kasım’da resmi olarak Türkiye’de Avea, Turkcell ve Vodafone tarafından satışa sunulacak. Haber operatörlerin Twitter hesaplarından da paylaşıldı fakat fiyata dair herhangi bir bilgi verilmedi. 

 

Bu gelişmeye ek olarak, BİM‘de 11 Ekim’de iPhone 5S satışına başlayacağını duyurdu ve cihazın satış fiyatının 2299 TL olacağını da belirtti. Tabii bu fiyat 16 gb’lık iPhone 5S modeli için geçerli.

Tüm bu gelişmelerin neticesinde de kendi imkanlarıyla yurtdışından iPhone 5S ve 5C getirip, oldukça yüksek fiyatlara satan firmalar da fiyatlarını düşürmek zorunda. Bu haberden oldukça memnun olduğumu belirtmeliyim, çünkü insanları enayi yerine koyar bir tavırla yeni nesil cihazları oldukça yüksek fiyata satan firmalar bu pastadan artık pay alamayacak.