789 views 0 comments

Elma Sokak 2 Yaşında

by on 20/01/2014
 

 

Elma Sokak adına ilk yılımız oldukça verimli geçmiş ve toplamda 201 yazı paylaşmıştık. Bu güzel geçen yılı da birbirinden güzel hediyeler ile hep beraber kutlamıştık. Fakat Elma Sokak için 2. yıl, ilk yıl kadar verimli değildi. Güncel haberleri zamanında paylaşamadık, incelemeler biraz geç oldu ve uygulamalara da yeterli zamanı ayıramadık. Durum böyle olunca ilk yılda 201 yazı paylaşmamıza rağmen ikinci yılda bu rakam malesef 51’de kaldı. İkinci yılımızda da tüm yazılar ilk yılda olduğu gibi tarafımca hazırlandı fakat bu yıl üniversiteki mezuniyet yılım olduğu için Elma Sokak’a gereken özeni gösteremedim, bu nedenle de 2013 yılı Elma Sokak adına pek parlak olmadı. Bunun için siz değerli ziyaretçilerimizden özür diliyorum. 

2014 yılında ise Elma Sokak paylaşımlarına doyacağınıza emin olabilirsiniz. Üniversiteden sonunda! mezun olmuş birisi olarak, artık okul gibi zamanımın büyük bir kısmını ayırmam gereken bir durum ortadan kalkmış oldu. Bu vesileyle uzun zamandır gerçekleştirmeyi planladığım birçok yenilik için de önümde hiçbir engel yok artık. Çok fazla detaya girip sürprizleri bozmak istemesemde, 2014 yılında Elma Sokak’ı nelerin beklediğinden kısaca bahsetmek istiyorum.

  • İlk değişiklik sizin de farkettiğiniz üzere logomuzda oldu. Pek bir değişiklik olmadı fakat eskisine nazaran biraz daha sadeleşti.
  • Öncelikle tasarımımız tamamen değişerek daha profesyonel bir görünüm ve kullanıma kavuşacak. Bu değişikliğin önümüzdeki bir hafta içerisinde tamamlanacağını düşünüyorum. Bu süreç içerisinde sitemiz malesef tüm işlemler bitinceye kadar erişime kapalı olacak. 🙁
  • Elma Sokak olarak şu ana dek bir soru cevap platformumuz bulunmuyordu. Gelen soruların birçoğu yorum yada mail yoluyla oluyor ve bazı sorular gözden kaçabildiği için cevapsız kalabiliyordu. Bu sorunu ortadan kaldırmak adına, bir forum sistemi getirmeyi düşünüyorum. Tabii bu forum sistemi alıştığımız onlarca forum sitesinden biraz farklı olacak. 🙂
  • Hergün onlarca uygulama App Store’a düşüyor ve şu ana dek sizlerle sadece çok begendiğim uygulamaları paylaşabildim. Bu aşamadan sonra ise App Store’a eklenen uygulamaların çoğunu(iyi yada kötü) sizlerle paylaşmaya çalışacağım. Ayrıca uygulama incelemelerimizde hem sizin, hem de benim puanlama yapabileceğimiz bir sistem olacak.
  • Bunun dışında ilk yılımızda oldukça çok yaptığımız fakat ikinci yılımızda malesef pek gerçekleştiremediğimiz uygulama hediyelerimize de devam edeceğiz.

Genel hatlarıyla yeni yılda Elma Sokak bu yenilikler ile karşınızda olacak. Bunun dışında düşündüğüm birkaç şey daha var fakat onlar da sürpriz olsun. 🙂

2 yıl boyunca bizlere destek veren siz değerli ziyaretçilerimize çok teşekkür ediyorum. Sizlerin sayesinde küçük bir hobi olarak başladığım Elma Sokak, bir hobi olmaktan çıktı ve amacım yaptığım işi daha da profesyonelleştirebilmek. 2014 yılınin Elma Sokak ve sizler adına muhteşem olması dileğimle..