945 views 0 comments

Cooler Master REN iPad Standı [Ürün İncelemesi]

by on 26/01/2014
 

 

iPad, iPhone gibi avucumuza sığan ve tutuşu her durumda kolay olan bir ürün değil. Özellikle uzun süreli iPad kullanımlarında el ve bileklerde meydana gelen ağrıları sizler de biliyorsunuz. Böyle durumlarda bu ağrılara katlanmak yerine bir kılıf ya da stand kullanmak, daha konforlu bir ortam seçmek daha sağlıklı bir seçim olacaktır.

Bu yazımızdaki konuğumuz ise oldukça kullanışlı bir iPad Standı olan Cooler Master REN.360 derece dönebilen arka gövdesi ile hem yatay, hem de dikey kullanım seçenekleri sunan REN, ilk nesil iPad dışındaki tüm iPad ve iPad mini modelleriyle uyumlu.

 

360 derece dönebilen arka gövdenin destek noktalarına takabildiğimiz iki farklı aparat sayesinde REN standımızı dolap, masa gibi yerlere havadan monte ederek oldukça kullanışlı ve şık bir kullanım şekline de sahip oluyoruz. Özellikle mutfakta iPad’den yemek tariflerine bakarak yemek yapan ev hanımları için oldukça kullanışlı bir özellik. 🙂

 

Cooler Master REN genel hatlarıyla oldukça kullanışlı bir ürün. Hem masa başında, hem de 2 farklı aparatı sayesinde farklı noktalarda oldukça kaliteli bir kullanım sunuyor. Fakat ürün biraz ağır ve hantal. iPad tutuşunu artırmak ve ürün duvarda asılıyken kullanıcıya “iPad’iniz şu anda havada asılı fakat merak etmeyin, güvenilir ellerde” diyebilmek için sanırım biraz daha ağır maddeler kullanılarak dizayn edilmiş. iPad’inizi yukarıdaki resimdeki gibi asılı bırakmak için de ürünün o güveni sağlayabilmesi gerekli zaten. Fakat iPad’inizi dikey olarak kullandığınızda evet, o güveni alabiliyorsunuz. Fakat iPad’inizi yatay bir şekilde Cooler Master REN’in içine yerleştirip aparatlar ile duvara ya da masaya asılı halde bıraktığınızda o güveni pek alamıyorsunuz. En azından ben biraz tereddüt yaşadım.

Son olarak, “Cooler master REN’i kullanırken iPad’imi nasıl şarj edebilirim?” diye gelebilecek potansiyel soruya da cevap vererek incelememizi sonlandıralım. Ürünün hemen altında şarj için bir giriş sağlanmış ve cihazımızı stand içindeyken de şarj edebiliyoruz. Sağlanan giriş eski nesil 30 pinlik “connector”‘lar da göz önünde bulundurularak geniş bir şekilde tasarlanmış.