1121 views 0 comments

Trip Trap

by on 27/01/2014
 

 

Birbirinden kaliteli yapımlara imza atan Duello Games‘i hepimiz yakından tanıyoruz. Yerli bir oyun firması olan Duello Games, ilk olarak iSlash’i App Store’a ekledi ve dünya çapında 12 milyondan fazla kullanıcıya ulaştı. Ardından Bellyfish ile büyük başarılara imza atan Duello Games, 4 gün önce son oyunu olan Trip Trap’ı yayınladı ve geçen kısa zamana rağmen şimdiden 25’den fazla ülkede ilk sıradaki bulmaca oyunu olmuş durumda.

iPhone ve iPad’de en sevdiğim oyun türüdür bulmacalar. Bir de kaliteli bir bulmaca oyunuyla karşılaştıysam tadından yiyemem o oyunu. 🙂 Trip Trap’te tadından yiyemediğim, oldukça kaliteli ve eğlenceli bir bulmaca oyunu. Karnı oldukça acıkmış bir fareyi yönettiğimiz bu oyunda amacımız önümüze çıkan engellere takılmadan, faremizin karnını peynirler ile doyurup bir an önce evimize gidebilmek. Fakat bu amacımızı Temple Run gibi sıradanlaşmış bir oyun mekanizmasıyla değil, oldukça orjinal ve yaratıcı bir mekanizma ile gerçekleştiriyoruz.

 

Oyunda sürekli ileriye doğru hareket eden fakat küçük diyebileceğimiz bir oyun platformu var. Faremize hiç ellemediğimizde otomatik olarak sürekli ileriye doğru hareket ediyor ve platformu tekrar ediyor. Bizim yapabildiğimiz şey ise faremizin zıplayarak platform içirisinde yer veya yön değiştirmesini sağlayarak engellerden kaçıp peynirleri toplamasına yardımcı olmak.

Trip Trap an itibariyle 4 farklı oyun ortamı ve toplamda 80 farkli bölüme sahip. Zamanla bu sayının artacağını da söyleyebiliriz. Siradanlaşmış oyunlardan sıkıldıysanız ve benim gibi bulmaca oyunlarına bayılıyorsanız Trip Trap sahip olmanız gereken bir oyun. Son olarak oyunun tanıtım videosunu paylaşarak incelememizi bitirelim.

The app was not found in the store. 🙁 #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google