946 views 0 comments

Where’s My Mickey? [Haftanın Uygulaması]

by on 28/01/2014
 

 

Disney oyun senaryosu adına belki de elinde en çok malzeme olan firma. Fakat ne hikmettir ki “Where’s My” temalı oyunlara takmış durumdalar. Şu an hali hazırda toplam 5 adet Where’s My temalı oyunu var Disney’in. Bu yazımızda da Haftanın Ücretsiz Uygulaması olduğu için Where’s My Mickey için kısa bir inceleme yapacağız.

Where’s My Water’da timsahın duş ihtiyacı için su topluyorduk, Where’s My Mickey’de ise Mickey’nin sıcak yaz günlerini serinletmek adına limonata satmasına yardım ediyoruz. Kendisinin limonu, şekeri, bardağı vs var ama suyu yok ve limonata satmaya çalışıyor. Bu noktada biz devreye giriyoruz ve toprakların, kirin pasın içinden Mickey’e limonata yapması için su topluyoruz. Bundan sonrası ise diger Where’s My temalı oyunlar ile aynı. Toplamda 3 yıldız (oyun türüne göre civciv de olabiliyor) toplayarak Mickey’e ihtiyaci kadar suyu ulaştırmak.

Aslında oldukça eğlenceli bir seri. Fakat bir yerden sonra aynı şeyi pişirip pişirip tekrar servise sunmak bana pek mantıklı gelmiyor. Ücretsiz sunacaksan tamam zevkle oynayalım, ama aynı oyunu sadece birkaç yenilik var diye beş kez almanın bir mantığı bence yok. Ama onların da para kazanması lazım tabi, aynı oyuna 1000 yeni bölümü ücretsiz sunmak yerine yeni bir oyunda bu bölümleri kullanıcıya sunmak parasal açıdan çok daha mantıklı 🙂

Sonuç olarak, eğer elinizde daha önceki Where’s My oyunlarından bir tanesi varsa bence bu oyunu almanıza gerek yok, serinin müptelası değilseniz. Birkaç gün içerisinde oyunu Haftanın Uygulamasi olduğu içın ücretsiz indirme imkanına sahipsiniz, bu nedenle eğer sahip olmak istiyorsanız acele edin. Bunun dışında dediğim gibi, para vermenize bence gerek yok.

The app was not found in the store. 🙁 #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google

The app was not found in the store. 🙁 #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google