1820 views 0 comments

Cooler Master Yen Folio iPad-iPad mini Kılıfı

by on 29/01/2014
 

Uzun zamandır severek kullandığım iPad mini kılıfım Cooler Master Yen Folio indirime girince ürünle alakalı şu ana kadar ki tecrübelerimi paylaşmak ve bu indirimden sizlerinde faydalanmasını sağlamak adına bir yazı yazmak istedim.

Adını Japonya’nın para biriminden alan Yen, sahip olduğu tasarımı sayesinde kullanıcıya cihazını 4 farklı açıda kullanma şansı veriyor. Bu kullanım şekilleri ise şu şekilde;

Film izlemek isteyenler için 70 ve 65 derecelik açı

Kitap, Haber vs okumak isteyenler için 45 derecelik açı

Yazı yazmak isteyenler için 10 derecelik açı

Yen Folio’nun dış yüzeyi karbondan, iç yüzeyi ise mikrofiber malzemeden yapılmış. Bu nedenle ürünü korumak adına kullanıcıya verdiği güven oldukça iyi. Ayrıca kılıfın içerisinde bulunan mıknatıs sayesinde kılıfı açıp kapattığımız zaman iPad’imizin ekranını da açıp kapatmış oluyoruz. Bu noktaya kadar bahsettiklerim hem iPad hem de iPad mini Yen Folio için geçerli. Bu noktadan sonra Yen Folio ipad mini ile alakalı birkaç husustan bahsetmek istiyorum.

Bildiğiniz gibi ilk nesil iPad mini ile ikinci nesil retina ekranlı iPad mini arasında tasarım açısından sadece 0.3 mm’lik bir kalınlık farkı (Retina ekranlı iPad mini 0.3 mm daha kalın) ve retina ekranlı iPad mini’nin arkasında bulunan mikrofon farkı var. 0.3 mm’lik kalınlık farkı kullanım açısından hiçbir sorun teşkil etmiyor. Ürün ilk olarak birinci nesil iPad mini’ye uyumlu olarak çıkmasına rağmen retina ekranlı iPad mini ile de sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Bahsettiğim bir diğer fark ise retina ekranlı iPad mini’nin arkasında bulunan mikrofon. Yen Folio bu mikrofonu kapatmasına rağmen retina ekranlı iPad mini’nin sahip olduğu tek mikrofon bu olmadığı için çok büyük bir sorun teşkil etmiyor. Evet kılıf varken ve yokken küçükte olsa mikrofon ile kaydedilen sesin derinliğinde bir fark var ama iPad mini ile ses kaydı yapıp albüm çıkarmayı düşünmüyorsanız bu fark hiçte önemli değil. 🙂

Her ne kadar ingilizce olsa da, ürünün tanıtım videosunu izlemenizi tavsiye ederim. Özellikle ürünün farklı kullanım şekillerini daha net görmeniz adına yararlı olacaktır.

Yazının başında da belirttiğim gibi hem ipad, hem de iPad mini ile uyumlu olan Yen Folio’lar şu an indirimde. Aşağıdaki linki kullanarak hem ürünün beş farkli rengine, hem de urün fiyatına ulaşabilirsiniz.

http://www.webdenal.com/store/searchExec.jsp?idCategory=5681&from_mysearch_form=1&mysearch=cooler+master