1171 views 0 comments

PopAGraph [Haftanın Uygulaması]

by on 31/01/2014
 

 

Bu haftanın ücretsiz uygulaması fotoğraflarımızı, düzenlememizi ve onlara efektler vermemizi sağlayan PopAGraph oldu. Hem iPad, hem de iPhone’umuzda kullanabildiğimiz, universal olarak tasarlanan PopAGraph uygulaması 1,79 TL’ye satılıyordu. Fakat haftanın uygulaması olması nedeniyle bir hafta boyunca ücretsiz olarak indirilebilecek. 

Fotoğrafları düzenlemek ve efekt vermek için genelde Snapseed veya iPhoto uygulamalarını kullanıyorum. Çünkü benim için önemli olan uygulamanın onlarca ya da yüzlerce efekt içermesi değil, arayüzünün ve kullanımının ne kadar kolay olduğudur. PopAGrap uygulamasının ücretsiz olmasıyla birlikte görünen o ki Snapseed ve iPhoto uygulamalarına ek olarak bu uygulamayı da kullanmaya başlayacağım. Çünkü birçok özelliği içerisinde barındırmasına rağmen tüm bu özellikle kullanıcıya oldukça güzel bir tasarımla sunulmuş ve kullanımı da oldukça kolay.

 

Gelelim PopAGraph ile yapabildiklerimize;

  • Toplamda 36 farklı efekt içeriyor.
  • Resim üzerindeki belli nesneleri kolaylıkla seçip (maske özelliği ile), seçtiğimiz bölgeye farklı efektler uygulamabiliyoruz.
  • Resimlerimize 15 farklı çerçeve ekleyebiliyor ve bu eklediğimiz çerçevelere farklı efektler verebiliyoruz.
  • Resimlerimiz üzerine farklı renkler ve fontlar ile yazı yazabiliyor ve yine bu yazdığımız yazılara efektler verebiliyoruz.
  • Düzenlediğimiz resimleri Instagran, Facebook gibi sosyal ağlarda paylaşabildiğimiz gibi, direk uygulama içerisinden mesaj ya da mail olarak gönderebiliyoruz. Göndermeden önce resimlerimize 15 saniyeye kadar müzik ekleyip bir video oluşturmamız da mümkün.

 

Bunların dışında gölge efekti ve zemindeki rengi değiştirebilmemiz için uygulama için satın alım ile “style package” satın almamız gerekiyor. Uygulamaların ücretsiz olarak sunulup sonrasında uygulama içi satın alımlarla para kazanılmaya çalışmasını aslında pek etik bulmuyorum. Çünkü bu tarz uygulamalar genelde uygulama içi satın alıp yapmadan pek bir işe yaramıyor. Fakat PopAGraph uygulamasıni kullanırken böyle bir şeye ihtiyaç duymuyorsunuz. Çünkü uygulama zaten çok kapsamlı ve gölge efekti vermeye de çok gerek yok aslında. 🙂

 

Uygulama hazır ücretsizken kesinlikle cihazınıza yüklemeniz gerektiğini düşünüyorum. Uygulamanın tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

The app was not found in the store. 🙁 #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google