1698 views 0 comments

Score!

by on 02/02/2014
 

Futbolseverler, şöyle bir etrafıma toplanın. Size anlatacağım oyun, sizlere değişik bir futbol oyunu deneyimi sunacak. Eski futbol turnuvalarında efsanevi futbolcuların atmış olduğu golleri sizde Score! oyununda atmaya çalışıyorsunuz. Oyunun menüsü, dünya kupası ve avrupa şampiyonası öncesi gazetelerin verdiği futbolcu çıkartma dergilerini fazlasıyla andırıyor. Oyun beni ilk olarak giriş menüsündenden etkilemeyi başarıyor. Sizi de etkileyeceğini düşünüyorum.

 

Roberto Carlos’un Fransa’ya attığı inanılmaz frikik golünü görmeyen yoktur. Görmeyen varsa da bu oyunda görüp yaşayacak ve hatta bu golü ben de attım diyecek. 🙂 Direk ilk seferde atamıyoruz tabii, oyundaki pasların ve şutların gideceği yeri parmağımızı ekranda sürerek ayarlamamız ve pasları oyuncuların koşu yolunda beliren sarı çizgilerin önüne atmamız gerekiyor. Ayrıca oyunda ekranı sağa  ve sola çevirerek açımızı da değiştirebiliyoruz. Oyunda 3 türlü zorluk seviyesi mevcut ve bunlar, amatör, profesyonel ve bonus. Amatör ve profesyonel arasında hiçbir fark yok ancak bonus bölümünde diğer iki zorluk bölümlerine göre pozisyonu daha değişik bitirmemiz isteniyor. Genelde attığınız bölgenin tersine doğru atmamız gerekiyor. Oyundaki gollerin arasına Türkiye Milli Takımı, Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş’tan da birkaç gol serpiştirilmiş. Oyundaki bazı dergileri açmak için 600, bazılarını açmak içinse 1.000 puan toplamamız gerekiyor ve bu puanları da attığımız gollerden kazanıyoruz. Golleri ilk seferde atarsak 6 puan, birkaç sefer başarısız olup sonradan atabilirsekte 3 puan alıyoruz. Oyunun menüsünde bir de “Daily Goal Challenge” var ve orda ise hergün bize verilen golleri atıp puan kazanabiliyoruz. Günün gollerini o gün atmalısınız ertesi güne kaldığında golleri atamıyorsunuz.

Oyun ücretsiz olduğu için gerçek parada kullanmak zorunda kalabiliyoruz. Ama ben oyunun %70’ini bitirmeme rağmen hiç gerçek para kullanmadım. Oyunda en üst kısımda görünen dergiler gerçek para ile satın alınıyor. Ayrıca oyunda puan satın almakta mevcut. Oyunda puan kazanmanın ücretsiz yolu ise “Free Credits” ‘ten reklam izlemek ve 30 puanı cebe indirmek. Reklamlar bittiğinde ise ertesi gün izleyip puan kazanabilmemiz için yenileri geliyor. Oyunda bir de Multiplayer modu bulunmakta. Game Center arkadaşlarımızla Multiplayer oynayabiliyoruz. Herhangi bir gol veriliyor ve en çok yüzdeyi yapan oyunu kazanan taraf oluyor. Son bir uyarı olarak oyunun bağımlılık yaptığını da belirterek incelemeyi sonlandıralım. 🙂

The app was not found in the store. 🙁 #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google