1247 views 0 comments

Google’ın Satın Aldığı Word Lense Artık Ücretsiz

by on 21/05/2014
 

 

Geçtiğimiz günlerde Word Lense uygulamasını Quest Visual adlı şirketten satın alan Google, ilk iş olarak bu uygulamayı tamamen ücretsiz hale getirdi.

Word Lense özetle bir çeviri uygulaması. Şu anda İngilizce, Portekizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca, Rusça ve İspanyolca dil desteği sunan Word Lense’i kullanmak için tek yapmanız gereken şey iPhone veya iPad’inizin kamerasını çeviri yapmak istediğiniz yere çevirmek. Bu aşamadan sonrasını Word Lense sizin için hallediyor ve kamerada görmüş olduğunuz yazıları anında interaktif bir şekilde istediğiniz dile dönüştürüyor. Bunu yaparken de hiçbir internet bağlantısına ihtiyaç duymuyor olması, bence uygulamanin en önemli artısı.

Oldukça yararlı olan bu uygulamanın bizler için tek dezavantajı ise Türkçe dil desteğinin olmaması. Fakat Google’ın yapmış olduğu bu satın alım ile birlikte desteklenen dil seçeneklerinin de zamanla artacağını düşünüyorum. Hali hazırda Translate hizmeti veren Google’ın sahip olduğu çeviri altyapısını Word Lense ile senkronize kullanacağını söylemekte doğru olacaktır.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Word Lense uygulamasını cihazınıza indirebilirsiniz.

The app was not found in the store. 🙁 #wpappbox

Links: → Visit Store → Search Google