1379 views 0 comments

Rovio’dan Yeni Bir Oyun: Angry Birds Epic

by on 12/06/2014
 

angry birds epic ios 1

Elindeki karakterleri ve hikayeyi oldukça iyi! kullanan Rovio, yeni bir Angry Birds oyunu olan Angry Birds Epic‘i App Store’a ekledi. Her ne kadar adı Angry Birds olsa da, bu oyundaki mekanizmanın serinin diğer oyunlarıyla hiçbir alakası yok. . Angey Birds Epic, kuşları fırlatıp attığımız bir oyun değil. 10’a yakın Angry Birds oyunundan sonra artık kimsenin yeni bir “kuşu çek fırlat, domuzu vur” tarzında bir oyun oynamak isteyeceğini sanmıyorum, bu yüzden mekanizmanın farklı olmasi iyi bir haber. 🙂

angry birds epic ios 2

Angry Birds Epic oyununda yine kuşları yönetiyoruz, yine yumurtaların peşindeyiz ve yine domuzlarla savaşıyoruz. Tamam elinde güzel bir hikaye ve senaryo var ama bence bunu abartmanın lüzumu yok. Bad Piggies çok iyiydi, Angry Birds Go hem hikaye hem de oynanış olarak farklı olmasından dolayı iyiydi. Fakat Rovio artık bu kuş, yumurta, domuz muhabbetinin biraz dışına çıkmalı.

Oyun sistemi olarak Heart of Stone ya da Might and Magic serisine benzetebiliriz. Oyunun başlarında kırmızı kuşu yönetiyoruz ve karşımızda da domuzlar var. Sıralı hücum sistemine dayalı oyunda önce biz, sonra karşıdaki domuzlar bize saldırıyor. Her saldırıda düşmanın canını biraz daha azaltıyoruz ve kim kimin canını önce sıfırlarsa o oyunu kazanmış oluyor. Fakat baştan belirteyim, oyunun ilk başları aşırı sıkıcı. Oyunu öğretme amacıyla tutorial kısmını biraz uzatmışlar ve sizin sabrınızı denemek istemişler. Başlangıcı atlattığınız zaman ise oyun eğlenceli olmaya başlıyor. Yeni özellikler ve yeni kuşlar aramıza katılıyor, savaşları kazanabilmek için bazi stratejiler üretmemiz gerekiyor vs. Tüm bunlar da oyunun akıcılığını sağlamış oluyor.

angry birds epic ios 3

Oyunu aşağıdaki linki kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Oyun ücretsiz ama, para harcamak isteyenler için oyun içi satın alımlar mevcut.

Angry Birds Epic RPG