763 views 0 comments

Apple, Yeni Bir Arama Motoru Üzerinde Çalışıyor Olabilir

by on 05/02/2015
 

Cult of Mac’in hazırladığı habere göre, Apple yeni bir arama motoru üzerinde çalışıyor olabilir. Zira Apple, sitesinde açmış olduğu iş ilanında Apple Search (Apple Arama) için Proje Yöneticisi arayışı içinde. Yayınlanan iş ilanının tanımında ise yüz milyonlarca kullanıcıya destek verecek bir arama platformundan bahsediliyor.

Apple-To-Launch-Search-Engine

Şu an için iOS cihazlarda Google, Yahoo, Bing, Yandex ve DuckDuck Go arama motorları tercihi sunan Apple, eğer ileride bir arama motoru oluşturmuş olursa ne şekilde davranacağı da merak konusu. Sadece iOS ve OS X cihazlara özel mi olur, yoksa tüm cihazlarin kullanabileceği bir arama motoru mu olur şu an için kestirmek zor. Fakat benim şahsi düşüncem Apple’ın bu işten vazgeçmesi olacaktır. Google gibi senelerdir arama motorlarını domine eden bir sistem varken sıfırdan yeni bir sistem oluşturup piyasada iyi bir yere sahip olmak çok zor. Kaldı ki Apple Maps olayını batırmış ve iOS kullanıcılarını Google Maps’ten mahrum etmiş bir şirketten bahsediyoruz. Umarım bu fikirden vzgeçer ya da uzun bir süre ertelerler.

Job Summary

Apple seeks a technical, driven and creative program manager to manage backend operations projects for a search platform supporting hundreds of millions of users. Play a part in revolutionizing how people use their computers and mobile devices. Manage operational projects that support groundbreaking technology and the most scalable big-data systems in existence. This position requires a team player and a self-starter with experience leading cross-functional tactical and detailed oriented projects. Must have a successful track record in project management. A successful candidate has a great track record of effectively getting things done and uses resources efficiently. The program manager will clearly assign responsibility for tasks and decisions, and monitor process, progress, and results. Must be able to quickly grasp multiple new technical concepts and lead the team through assessment of goals, risks, dependencies, and timelines. Program managers in our team focus on complex technical issues and are expected to analyze data to provide an in-depth evaluation of variable factors.